Ajax-jeugd van start Jeugdoverzicht Na de prachtige successen van het afgelopen seizoen met acht kampioenselftallen, staan alle tellers weer op nul. In de voorbereidingen werd door vrijwel alle elftallen met succes deelgenomen aan diverse toernooien en leverde de start van de competitie redelijke resultaten op. Zo gauw tevreden is men bij Ajax echter niet. Junioren A 1 Ons hoogste juniorenelftal had een goede oefenperiode achter de rug. Er werd deelgenomen aan toernooien in Japan, Goes en Eindhoven. In het verre oosten werd een vijfde plaats bereikt, in Goes kwamen we in de finale, waarin we verloren van Malmö FF en bij PSV bereikten we via een halve competitie de tweede plaats. Gezegd dient te worden dat er door ons behoorlijk werd gespeeld en dat sommige wedstrijden zelfs als prima mogen worden betiteld. De competitie begon voor de A 1 in Arnhem bij Vitesse. In een vooral in de eerste helft zeer goed gespeelde wedstrijd werd een 8-2 overwinning geboekt. Er waren enkele schitterende goals te bewonderen. Van de Berg (2x), Wooter (2x), Kluivert, Musampa, van Gulik en Edwards zorgden voor de produktie. De thuiswedstrijd tegen Willem II in het Olympisch Stadion werd een complete teleurstelling. Onder bizarre weersomstandigheden, het regende de gehele wedstrijd, zorgde Van Gulik in de eerste helft met een afstandsschot voor 1-0. Vervolgens werd Kluivert vlak na de hervatting uit het veld gestuurd, omdat hij zich niet kon beheersen. Desondanks bleef Ajax sterker. Dit kon echter pas vlak voor tijd in een tweede treffer worden uitgedrukt, opnieuw van de voet van Van Gulik. Verder maar snel vergeten. Tegen ADO Den Haag, op het bij veld van het Olympisch Stadion, ging het gelukkig heel wat beter. Twee ploegen, die op de aanval wilden spelen en elkaar in de eerste helft goed in evenwicht hielden. Steeds nam Ajax de leiding, maar de Hagenaars kwamen altijd weer terug. Rust 3-3. Ajax bleef daarna duidelijk de betere ploeg en scoorde nog drie maal. Wooter (2x), Musampa, Ohameng, Louhenapessy en Landzaat waren de schutters. In Heerenveen liep Ajax tegen zijn eerste nederlaag aan. En terecht want Heerenveen was in deze wedstrijd op alle fronten beter. Fysiek, agressief op de goede momenten, enkele technisch goede spelers, maar bovenal de mentaliteit, de wil om de wedstrijd te winnen. Wooter en Gehring maakten de Ajax goals, maar de Friezen zetten daar vier treffers tegenover. Eindstand 4-2. Cas Harms Concentratie en stijl...ook bij de Ajax-jeugd op Voorland. Foto: Louis van de Vuurst Junioren A2 De A2 junioren bestaat op een enkele uitzondering na geheel uit de groep B junioren die het vorig seizoen met veel overmacht de nationale titel behaalde. Het grote contrast met het vorig seizoen is nu de fysieke weerstand. Iedereen is het wel duidelijk dat spelen op dit landelijk niveau wel even wennen is en flink wat energie gaat eisen, hetgeen trainer "Spitz" Kohn ook bij de start van het seizoen nadrukkelijk naar voren bracht. In de aanloop naar de competitie werd aan een drietal voortreffelijk georganiseerde en bezette toernooien deelgenomen. Bij het tournooi van W Doetinchem werd gewonnen van Vejl BK, De Graafschap en Waregem. In de finale was FC Twente te sterk. Het toernooi van De Spartaan '20 in Rotterdam bracht ons goede resultaten en een derde plaats tegen SC Feyenoord. Ook in het toernooi van WSE Waddinxveen werd een derde plaats ons deel na winst op ADO/Den Haag. Dat competitievoetbal op dit niveau iets heel anders is werd ondervonden in de eerste wedstrijd tegen FC Groningen. Er moest dan wel door wat blessures met een AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 70