elkaar wèl en nu zitten we in de Eerste Klasse." Hoe ben je in dat zaterdagvoetbal terecht gekomen? "Ik heb altijd op zaterdag gevoetbald omdat ik gereformeerd ben opgevoed en dan is voetballen op zondag niet mogelijk." Welke verschillen bestaan er tussen "de zondag" en "de zaterdag"? "Op dit moment sla ik het zaterdagvoetbal hoger aan dan het zondagvoetbal. Ik ga wel eens op zondag naar een wedstrijd kijken in de hoofdklasse bij AFC, DWV of Aalsmeer en dan valt het voetbal altijd tegen. Als je dan ploegen als Katwijk en Rijnsburgse Boys ziet, dan zit daar veel meer voetbal in. Op zondag zie je veel meer fysiek voetbal, terwijl op zaterdag de ploegen ook wel fysiek behoorlijk zijn maar er wordt ook goed gevoetbald. Bovendien komt het zaterdagvoetbal ook veel meer in trek. Bij spelers, maar ook bij het publiek, als je kijkt naar de toeschouwersaantallen. Katwijk-Ajax: drieduizend mensen! Ik zie het amateurvoetbal op de zaterdag langzamerhand boven dat van de zondag uitkomen." Met welke gedachte ging je bij Ajax voetballen? "Ik ben hier het eerste jaar gekomen met de doelstelling te proberen het tweede elftal te halen. Dat lukte, helaas niet. Het jaar daarop heb ik dat idee een beetje aan de kant geschoven en vervolgens heb ik het al helemaal uit m'n hoofd gezet toen eind van het vorig seizoen FC Den Bosch bij me kwam met een semi-prof contract. Dat is toen net niet doorgegaan; wat ik jammer vond want ik had het wel een jaar willen proberen. Nu denk ik er helemaal niet meer aan. Ik ga dit jaar gewoon lekker voetballen." Wat is nut van het zaterdagvoetbal bij Ajax? "Dat jongens van de Al, die het net niet redden voor het tweede elftal bij ons terecht kunnen als onderdeel van de opleiding. Ik vind overigens dat het niveau echt heel weinig of misschien wel niets scheelt. Met dit elftal zou ik wel eens een wedstrijd tegen het tweede willen spelen. Nu hebben we wel een heel jong elftal dat fysiek wat tekort komt. Bovendien is het verschil tussen de Tweede Klasse en de Eerste Klasse enorm. Dat is niet één stap maar dat zijn er wel twee of drie. Bijna iedere ploeg die vanuit de tweede klasse promoveert staat eerst een tijdje onderaan en haalt het soms net of degradeert weer. Voetballend zijn we vaak de betere ploeg. Met uitzondering van Katwijk, want die hebben een heel goed elftal. De meeste tegenstanders laten je komen en spelen op de counter en zijn dan verschrikkelijk gevaarlijk." Lukt het Ajax dit seizoen in de eerste klasse te blijven? "Ik denk dat we er gewoon vanuit moeten gaan dat we ons handhaven. Er komen nog genoeg wedstrijden en de punten komen ongetwijfeld. Vorig jaar ging het heel gemakkelijk en werden we zelfs kampioen. Maar nu zal het moeilijk worden lekker bovenin mee te draaien. We weten nu wel waar we ongeveer staan. Het is dit jaar overleven en het volgend jaar de zaken wat beter regelen door wat versterkingen te halen. In vergelijking met het vorige seizoen, toen we maar één keer verloren, missen we nogal wat spelers. Dennis Gerritsen was zo'n spits die zei: ik prik hem effe voor je binnen. De opengevallen plaatsen zijn nu opgevuld door jonge spelers van de Al die het allemaal nog moeten ervaren. Misschien dat er bij Ajax over die Eerste Klasse toch iets te gemakkelijk is gedacht. Ik geloof vast dat er genoeg goeie spelers zijn die in Ajax willen voetballen en niet alleen naar het geld kijken. Betalen is er bij Ajax niet bij. Alles is perfect geregeld. We krijgen alles wat we nodig hebben. Daar ligt het niet aan. Maar eerst moeten we uit de onderste regionen verdwijnen. Dat staat een beetje raar en dat zijn we niet gewend en is ook Ajax' onwaardig. Maar de punten komen wel want er zijn nog genoeg wedstrijden te gaan. Het wordt heel zwaar voor ons maar ook heel leuk." Renato Dijksterhuis terug na een blessure die hem lange tijd buiten het elftal hield Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 65