De zaterdag voetbalt beter dan de zondag" Ai Het zaterdag-gevoel van Renato Dijksterhuis Zaterdagamateurs door Tijn Middendorp Nu ons eerste zaterdagelftal uitkomt in de hoogste klasse van de zaterdagamateurs en de belangstelling voor de verrichtingen van het elftal alleen maar zal toenemen, zullen in de komende Ajax Magazines een aantal spelers nader aan U worden voorgesteld. Uiteraard wordt begonnen met de aanvoerder, Renato Dijksterhuis, 26 jaar, afkomstig van Desto uit Utrecht en van beroep-chef kok bij een catering bedrijf. Welke plaats heb je in het elftal? Ik speel op "4", voorstopper, inschuivend, zeg maar als een aanvallende spelverdeler. Verdedigend ben ik wat minder. Pass, schot, overzicht, rust, techniek, dat is wel aardig verzorgd. Voor het echte buffelen moet ik echt om me heen gaan kijken of daar zo iemand loopt. Iets voetballend oplossen heeft mijn voorkeur hoewel ik heus wel het duel aanga. Maar als het echt Foto: Louis van de Vuurst hard wordt doe ik wel een stapje opzij. Ik speel voor de lol en wil niet zes weken langs de kant staan en thuis zitten" Hoe ziet je voetballoopbaan er tot op heden uit? "Ik ben in de E2 begonnen bij Desto in Utrecht en daar heb ik vijftien jaar gevoetbald. Op een gegeven moment kwam ons elftal bij Ajax in de competitie. Nadat mensen van Ajax mij een paar keer bekeken hadden, werd ik gevraagd om bij Ajax te komen voetballen. Dat was toen Ajax nog in de derde klasse speelde. Ik woonde in die tijd al samen in Amsterdam dus dat kwam mooi uit. Bovendien waren de ambities van Ajax dusdanig dat het me fantastisch leek om met Ajax de weg naar boven in te slaan. Bij Desto lukte dat steeds niet en met Ajax lukte dat twee keer achter AIAV AA A r. A 71 KIP NOV/FAARFR 1QQ3

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 63