Woensdag 29 september 1993 Ajax - Hajduk Split 6-0 (2-0) Olympisch Stadion, Amsterdam 33.000 Eerste ronde Europa Cup Bekerwinnaars, returnwedstrijd Patrick Kelly (Ierland) Van der Sar; Blind, F. de Boer, Van den Brom, Kreek; Rijkaard (66. Alflen), Litmanen, Davids; Finidi, R. de Boer, Overmars (57. Pettersson). Louis van Gaal Mihacic; Vladislavic, Spanjic, Osibov, Hibic; Andrijasevic (46. Rapaic), Mise, Racunica, Pralija; Mornar (68. Butorovic), Kozniku. Ivica Katalinic ll. I - 0 R. de Boer; 37.2 - 0 Davids; 56. 3 - 0 Litmanen; 61. 4 - 0 F. de Boer; 73. 5.-0 Pettersson; 76.6 - 0 Davids. Ajax - Hajduk Split bracht het publiek een schitterende avond. Voor Robbie Alflen was het ook een speciale wedstrijd. Na maanden van afwezigheid maakte hij als invaller voor Frank Rijkaard zijn rentree in de hoofdmacht. Scheidsrechter: Ajax: Trainer: Hajduk Split: Trainer: Scoreverloop: Commentaar Louis van Gaal: "Ik moet mijn elftal complimenteren met de ongelooflijke bezieling waarmee het speelde, maar in de eerste helft speelden we nogal verkrampt, de spelers waren gespannen. Na de derde goal viel die spanning weg en konden we laten zien wat we kunnen. Ondanks de 6-0 overwinning blijf ik Hajduk een goede ploeg vinden." "Frank Rijkaard wisselde ik omdat hij met griep aan de wedstrijd begon. Overmars verving ik omdat hij een mindere wedstrijd speelde." Ivan Katalinic (trainer Hajduk): "Voor mij was de gemiste kans van Rapaic na de rust de ommekeer in de wedstrijd. Toen Ajax daarna 3-0 maakte, was het afgelopen. Twee van de zes doelpunten tegen Hajduk Split droegen de signatuur van Edgar Davids. Daarmee bracht de jonge middenvelder zijn Europese totaal aan treffers op vijf. Edgars doelpunten tegen Hajduk waren van grote klasse en de daaropvolgende vreugde-explosies meer dan terecht. Bijzonderheden Met 33.000 toeschouwers is het Olympisch Stadion voortreffelijk bezet. Het betreft zelfs de beste opkomst bij een wedstrijd in de eerste ronde sinds vele jaren. Als UEFA-gedelegeerde is de heer Bert Millichip, van de Engelse voetbalbond, bij het duel aanwezig. Ongeveer duizend Hajduk-supporters blijven ondanks de grote nederlaag tot aan de laatste minuut van de wedstrijd fanatiek achter hun favorieten staan. Op vrijdag 31 september werd de loting voor de tweede ronde verricht. Ajax treft daarin Besiktas uit Turkije. MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 57