Europa Cup Scheidsrechter: Hajduk Split: Trainer: Trainer: Scoreverloop: Vrijdag 17 september 1993 Hajduk Split - Ajax 1 - O (1 -0) Ljubljana, Slovenië 12.000 Eerste ronde Europa Cup Bekerwinnaars, heenwedstrijd Fabio Baldas (Italië) Mihacic; Vladislavic, Hibic, Spanjic, Osibov; Andrijasevic (89. Balajic), Mise, Racunica, Pralija; Mornar, Kozniku (78. Rapaic). Ivan Katalinic Van der Sar; Blind, F. de Boer, Van den Brom, Kreek; Rijkaard, Litmanen, Davids; Finidi (81. Van Vossen), R. de Boer (66. Pettersson), Overmars. Louis van Gaal 44. 1 - 0 Mornar. Bijzonderheden Het aanvankelijk op 15 september in Zagreb vastgestelde duel werd op vrijdagavond 17 september in Ljubljana (Slovenië) gespeeld. Reden daarvoor is de verhoogde oorlogsdreiging rond Zagreb. Scheidsrechter Fabio Baldas geeft gele kaarten aan Ajacied Michel Kreek en de Hajduk spelers Josip Spanjic en Dean Racunica. Door de perikelen rond de reis naar de uitwedstrijd vergezellen slechts een zestigtal Ajax- supporters hun club naar Ljubljana. In het stadion zorgen ook een dertigtal Nederlandse VN-militairen voor steun. Het duel in Ljubljana werd door de NOS live uitgezonden I AA A r. A 7 I N F MDX/FAARFR 1QQ3 Commentaar Louis van Gaal: "Ik ben zeer ontevreden over de aanvallers die van de vele kansen er minstens twee of drie hadden moeten inschieten. In de eerste helft speelden wij zonder de nodige Europa Cup-instelling. In de tweede helft ging het beter maar deze 1-0 achterstand is geen makkelijk uitgangspunt voor de wedstrijd in Amsterdam." Ivan Buljan (technisch directeur Hajduk): We hebben een goede dag gehad maar ik maak mij geen illusies. Ajax is de betere ploeg en ik ken onze mentaliteit. Draait het, dan lukt alles, draait het niet, dan kunnen wij zomaar met grote cijfers verliezen." In Ljubljana speelde Ajax een mindere wedstrijd tegen Hajduk Split. In de spits zocht Ronald de Boer (hier afgedekt door Milan Spanjic) vergeefs naar een opening in de Kroatische defensie.

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 56