2. 3. Ajax - VVV Bijzonderheden Hevige en voortdurende regenval doen een aanslag op de bespeelbaarheid van het veld. Door het goede werk van het grondpersoneel komt het doorgaan van de wedstrijd echter niet in gevaar. Bij Ajax ontbreekt Michel Kreek in de opstelling. De nasleep van een dijbeenblessure speelt hem parten. Sonny Silooy neemt Kreeks plaats in het elftal in. Stefan Pettersson staat in de spits omdat Ronald de Boer last heeft van een tegen Hajduk opgelopen knie-blessure. Twaalf minuten voor tijd blesseert Edgar Davids zich na een botsing met Graef. Hij verrekt een spier in zijn dijbeen en moet uitvallen. Omdat Ajax al twee keer heeft gewisseld moet het verder met tien man. Arbiter Jef van Vliet trekt één keer geel. Eugène Hanssen is de bestrafte VW- speler. In de week na de wedstrijd wordt de voorlopige Oranje-selectie voor de wedstrijd tegen Engeland bekend gemaakt. Frank Rijkaard, Frank de Boer, Ronald de Boer en Mare Overmars zijn de Ajacieden die bondscoach Dick Advocaat oproept. Commentaar Louis van Gaal: "Waarom ik Rijkaard en Litmanen heb vervangen? Zij maakten de Ajax- doelpunten!" Frans Körver: "We hebben geprobeerd om Ajax voetballend te bestrijden. Ondanks de 2-0 nederlaag kan ik niet ontevreden zijn over mijn elftal. We kregen zelfs nog een paar kansen." Frank de Boer trekt mee ten aanval tegen VVV. In de week die volgde op Ajax - VVV moest Frank zich evenals zijn broer Ronald en Mare Overmars en Frank Rijkaard, melden voor de nationale selectie die op 13 oktober tegen Engeland speelde. Ondanks de zware regenval kon de thuiswedstrijd tegen VVV toch doorgang vinden. De slechte weersomstandigheden hadden hun invloed op het vertoonde spel maar Ajax pakte wel beide punten. Doelpunten van Frank Rijkaard en Jari Litmanen brachten het 2-0 resultaat op het scorebord. FC Twente - Ajax Bijzonderheden De Ajax-selectie reist zonder de geblesseerden Petersen, Davids, Oulida en Van Vossen naar Enschede. Rob Alflen valt in de 63e minuut in voor Mare Overmars en maakt daarmee zijn competitiedebuut in het seizoen 1993 - 1994. Na een reactie tegenover scheidsrechter Mario van der Ende krijgt Frank Rijkaard een gele kaart. Het is zijn derde van het seizoen waardoor hij de topper Ajax - Feyenoord zal moeten missen. Ook de Twente-spelers Boerebach en Pahlplatz zien geel. De wedstrijd wordt bekeken door één van de assistent-trainers van Besiktas, Necmi Mutlu. Commentaar Louis van Gaal: "Wanneer je niet met z'n elven speelt, wordt het moeilijk om te winnen. Vandaag waren een stuk of wat er niet met hun hoofd bij en bij die "stuk of wat" zaten ook een aantal internationals. We maakten weer de oude fout door na de laten gelijkmaker niet tevreden te zijn met het punt, maar te willen jagen op het tweede. Daarvoor kregen wij de rekening gepresenteerd." "Ik heb in de rust Finidi als voorbeeld genoemd van een speler die wel aan de eisen voldoet. Maar hij is ook in topvorm en dus gaat het hem allemaal gemakkelijk af." Rob Baan: "Ik had op één puntje gerekend en was daar al heel blij mee geweest." AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 55