twee kan ik het goed vinden. Ik maak wel eens een dolletje met ze. Dan zeg ik: 'Heb ik ooit niet tegen jullie gespeeld? Waar was dat ook alweer? En wie stond er die avond na afloop ook alweer met de UEFA Cup in handen?". Genieten van het leven "Ik leef hier van dag tot dag. Het leven gaat razendsnel. Die Italianen willen meer en meer. Met minder nemen ze niet genoegen. Waar ik eindig, weet ik niet. Bij Ajax was mijn belangrijkste streven erop gericht om een transfer naar Italië af te dwingen. Dat doel heb ik nu bereikt. Ik heb bij Lazio een vierjarig contract. Ik heb nog tweeëneenhalf jaar voor de boeg. Wat er na Lazio komt, kan ik niet zeggen. Ik zie wel wat de dag van morgen brengt. Ik loop daar niet op vooruit. Ik geniet van het leven en ik geniet van het voetbal". "Als vierde buitenlander kwam ik vorig jaar bij Lazio Roma, terwijl er van die vier reglementair dus maar drie mochten spelen. Ik had te maken met de concurrentie van Karl-Heinz Riedle, Thomas Doll en Paul Gascoigne. Gascoigne was aanvankelijk geblesseerd. Toen hij weer fit was, moest ik van de trainer plotseling op de tribune zitten. Ik was toen heel pissig en heb onmiddellijk laten weten dat ik niet naar Rome was gekomen om op de reservebank of op de tribune te zitten. Ik weet wat ik kan. Ik ben een type dat zich gemakkelijk aanpast en op wie men kan rekenen. Daarna was het goed. Daarna heb ik bijna alles gespeeld wat er te spelen was en zo hoort het ook". "Onze nieuwe president wil waar voor zijn geld hebben. Vorig seizoen was ons doel het halen van Europees voetbal. Dat is gelukt. Dit seizoen zal de druk groter zijn. Er zijn zes kandidaten voor het kampioenschap: Milan, Inter, Sampdoria, Parma, Juventus en Lazio. De competitie is lang en zwaar. Wie de titel wint, valt met geen mogelijkheid te zeggen. Het is Aron Winter heft de UEFA Cup in triomf omhoog. Dit jaar waagt de ex-Ajacied een nieuwe poging in het UEFA Cup-toernooi, nu met Lazio. Foto: Louis van de Vuurst afhankelijk van de vorm van de dag". "In die zeven jaar bij Ajax heb ik snel carrière gemaakt. Hoe dat bij Lazio zal gaan moet ik nog maar afwachten. Ajax betekent voor mij Johan Cruijff, het spelershome, tante Sien, biljarten en kaarten. Een spelershome kennen ze hier in Italië niet. Er zijn maar weinig landen trouwens waar ze een spelershome kennen. Hier duiken we na afloop van de training meestal een restaurantje in. Daar eten we wat, daar drinken we wat, daar praten we wat en dan houdt het verder op". "Vorig jaar was ik nog vaak terug in Nederland. Daar was toen ook de tijd voor omdat we geen Europees voetbal speelden. Nu komen we uit in het UEFA Cup toernooi. Er is nu veel minder gelegenheid om even heen en weer naar Amsterdam te vliegen. Maar ik heb geen heimwee. Ik had dat hier alleen in het begin toen ik nog het mikpunt was van racisme. Dat kwam omdat ik de eerste donkere voetballer was die voor Lazio speelde. 'Winter is een jood en die moet weg'. Ik had ervan tevoren veel over gehoord. Ik was ook wel een tikje bevreesd moet ik toegeven. Maar de werkelijkheid bleek enorm mee te vallen. In de pers werd de zaak groter gemaakt dan die was. In elk interview begonnen ze erover. Maar langzaam maar zeker heb ik de journalisten ervan kunnen overtuigen dat al die aandacht overdreven was. Nu hoor of lees ik er niets meer over". Oranje-eer "Ik heb bereikt wat ik bereiken wilde: een carrière in de Italiaanse Serie A. Als voetballer kun je je geen mooiere dingen wensen. Ja, misschien nog een vaste plaats in het Nederlands elftal. Maar daarover is al zoveel gezegd en geschreven dat ik er liever mijn mond maar over houd. Laat ik zeggen dat ik het elke keer weer een grote eer vind om voor de selectie van het Nederlands elftal in aanmerking te komen". 40 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 40