Of blijft 't zo? uit, als 't maar effe kan". "Mijn carrière dank ik aan Ajax. Zeventien was ik toen ik bij Ajax kwam. Dat was laat, maar wat is laat? Bij Ajax begint de jeugdopleiding tegenwoordig al op 8-jarige leeftijd. Ik heb dus negen jaar gemist. Gelukkig ben ik nog gescout. Door Johan Cruijff en Tonnie Bruins Slot. Vooral als schaduwspits speelde ik mijn lekkerste wedstrijden. Spelen op het middenveld met daarbij de vrijheid om naar voren te gaan; die rol ligt mij het best. Aanvallen is nu eenmaal mijn grote kracht". "Zonder de Europa Cup-succesen met Ajax zou ik nooit bij Lazio Roma zijn terecht gekomen. Ik heb zeven jaar bij Ajax gespeeld, ik heb er zeven geweldige jaren gehad en ik heb daarbij het geluk gehad onder goede trainers te hebben getraind en gespeeld. Van Johan Cruijff tot Louis van Gaal. Bij Ajax speelde ik het mooiste voetbal dat bestaat. Aanvallend en avontuurlijk. Binnen het concept kende iedereen zijn taken. Automatisch werden In Italië, bij Lazio, komt de stijl en de klasse van Aron Winter nog duidelijker naar voren dan bij Ajax het geval was. Na één jaar in de Serie A hoort Winter tot de onbetwiste sterren van het Italiaanse voetbalcircus. Foto: Leo Vogelzang die taken onderling ook van elkaar overgenomen. Maar Ajax telt voor mij nu niet meer. Het is een afgesloten boek". "Met Ajax heb ik naam gemaakt in Europa, vooral in de heenwedstrijd in de halve finales van het UEFA Cup-toernooi in Genua. Ik speelde niet alleen een goede wedstrijd, ik maakte vlak voor tijd ook nog eens de winnende treffer en bovendien trof ik het dat we in de finale weer een Italiaanse tegenstander hadden, Torino. Ten slotte wonnen we ook nog de Cup". "Bij Lazio Roma speel ik dit seizoen met twee jongens van Torino, Roberto Cravero en Luca Marchegiani, de doelman. Met die DO

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 39