Wordt *t Aviko? in Rome hebben we er met die champagne tenminste ook nog een beetje plezier van". Aanpassen "Weet je", zegt de in Rome immens populaire middenvelder uit Lelystad, "de mentaliteit hier in Italië is zó anders dan in Nederland. Spreek je hier met iemand bij "Zonder de Europa Cup-successen met Ajax zou ik nooit bij Lazio terecht zijn gekomen". Foto: Leo Vogelzang voorbeeld om twaalf uur af dan komen ze rustig pas om één uur aanzetten. Zo gaat dat hier en zo doe ik dat nu ook. De Italianen pikken meer van elkaar. Met alles is dat zo. Ook in het verkeer. In Nederland zijn de normen anders. Bij Ajax was het om half elf trainen, maar moest je voor tienen al in de kleedkamer zijn. Hier deed ik dat in het begin ook. Keurig was ik steeds een halfuur van tevoren aanwezig. Twee maanden heb ik dat zo aangekeken. Maar altijd was ik de enige. Toen heb ik me maar een beetje aangepast, hoewel ik natuurlijk niet helemaal kan doen en laten wat ik wil". "Bij Ajax wordt veel scherper getraind. Veel fanatieker ook. Niemand wil daar balverlies lijden of z'n mannetje laten gaan. Bij Lazio gaat het veel rustiger, bedachtzamer, langzamer. Na de warming- up van conditietrainer Laszlo Jambor was je bij Ajax al zo ongeveer afgebeuld. Hier in Rome lopen we wat heen en weer en strekken we wat. Tien, twintig minuten, dan is het over. Men moet niet vergeten dat de competitie in de Italiaanse Serie A natuurlijk zwaar is. Of je nu tegen de bovenste of de onderste speelt, elke wedstrijd is een gevecht. Daarom kun je eenvoudig niet elke dag voluit gaan". Dankzij Ajax' Cuptriomf "In Rome is Ajax hartstikke populair. PSV en Feyenoord spreken hier aanmerkelijk minder aan. Ajax staat bekend als een goede club die mooi aanvallend voetbal speelt. Er wordt met ontzag over gesproken. Je merkt dat aan iedereen. In de voorbereiding op dit seizoen speelden we tijdens een toernooi in Engeland tegen Ajax. We werden volkomen weggespeeld. Bovendien werd die wedstrijd in Italië live uitgezonden. Ze zenden hier trouwens alles Meer dan 20 lekkere variaties op de aardappel. 3Q

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 38