bij de club op voor "De Ajacied", met zaken die ondergetekende tezamen met het bestuur van "De Ajacied" voor haar leden zou gaan regelen. Dat waren bijvoorbeeld: korte termijn (binnen 1 jaar) exclusieve bezoeken aan trainingskampen, kortingen in de Ajax Fanshop, voorwedstrijd door het supportersteam, iedere week drie toegangskaarten voor het spelershome (bedoeld voor leden en niet voor het bestuur) het koppelen van het adressenbestand. middenlange termijn (binnen 2 jaar) twee supportersavonden per jaar met spelers en technische staf, speciaal supportersjack (Umbro), verkoop van seizoenkaarten via "de Ajacied", speciale sponsoraanbiedingen. lange termijn (binnen 4 jaar) vaste plaatsen bij Europa Cup wedstrijden, bekerwedstrijden etc, eigen clubruimte, speciale tribunes en eigen opgang in het nieuwe stadion. En zo waren er meer zaken. Vanaf het moment dat we het over deze punten eens waren is het bestuur van "De Ajacied" achteroverleunend op de bank gaan zitten en heeft verder niets meer gedaan om deze punten samen met mij gestalte te geven. Men heeft geen enkel initiatief getoond om actief aan de slag te gaan. Voor mij was dat een jaar later het sein, dat Ajax een andere, nieuwe supportersvereniging nodig had om Ajax dichter bij haar supporters te brengen. Tjeerd de Groot wilde kennelijk niets anders dan een magazine verzorgen, kerstkaarten versturen, spelerspost beantwoorden en Ajax-artikelen vanuit zijn caravan verkopen. Geen samenwerking mogelijk Wij hebben "De Ajacied" toen in een aantal gesprekken medegedeeld dat wij een nieuwe supportersvereniging wilden gaan opzetten en gevraagd of men daarin op wilde gaan. Wij hebben bij die gelegenheid Tjeerd zelfs twee bestuurszetels aangeboden. Dit ondanks het feit, dat het bestuur van "De Ajacied" zich in hun magazine vaak onredelijk kritisch en onbehoorlijk tegenover Ajax had uitgelaten. Terwijl het beter zou zijn geweest om iedere onvrede met ondergetekende uit te spreken om vervolgens daarna alsnog iets over te publiceren. Tjeerd de Groot twijfelde, wilde eerst niet, toen wel, maar werd uiteindelijk door zijn bestuur teruggefloten. Van meet af aan is het hem evenwel heel goed duidelijk gemaakt, dat "De Ajacied" alle voordelen en emolumenten die bij een supportersvereniging horen, zou gaan verliezen. Dus ook het gebruik van het Ajax-logo In een open brief aan de leden van "De Ajacied" beargumenteerde het bestuur van "De Ajacied" waarom men niet in de nieuwe supportersvereniging heeft willen opgaan: men was bang dat de inhoud van het clubblad aan banden zou worden gelegd en men vreesde een verhoging van de contributie. Beide argumenten bestempel ik als onzin. Het bestuur van "De Ajacied" heeft de plannen die wij voor ze in petto hadden echter nimmer onder de ogen van haar leden gebracht. Zij vond het uitvoeren van die plannen namelijk gewoon teveel werk en dat geeft nu juist aan, dat zij enkel voor zichzelf opereerden en niet voor de leden van "De Ajacied", de supporters van Ajax. Al tienduizend of meer Ik ben zeer verheugd over de vorderingen van de supportersvereniging "Ajax". Zij zijn aangesloten bij de L.S.V. en het is een democratische vereniging waar volgend jaar de eerste bestuursverkiezingen zullen worden gehouden. Het ledental gaat hard op weg naar de tienduizend of heeft dat reeds overschreden en men gaat de activiteiten middels landelijke rayons verder uitbreiden en gestalte geven. De reserveringsregeling voor toegangskaarten werkt goed en wordt verder geperfectioneerd. Er wordt gewerkt aan een eigen clubpublicatie. Kortom, deze supportersvereniging brengt Ajax, spelers, technische staf en bestuur wel dichter bij haar leden en daar gaat het allemaal om...! Michael van Praag voorzitter. AI AX MAGAZINE NOVEMBER 1993 27

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 27