Supporte steeds di Onlangs berichtten enkele bladen, dat de voorzitter van Ajax "De Ajacied" in de ban zou hebben gedaan door aan de spelers ondermeer te verzoeken geen medewerking meer te verleden aan interviews voor hun clubblad. Ook werd vermeld, dat Ajax juridische stappen zou gaan ondernemen tegen het gebruik van het clublogo door "De Ajacied." De berichtgeving in die artikelen ademde iets uit van de grote boze wolf tegen het arme onschuldige schaapje. Daar veel leden van "De Ajacied" dit Magazine ook onder ogen krijgen, wil ik nog eens uitleggen wat er in het verleden is gebeurd en waarom wij afscheid van" De Ajacied" hebben genomen. 26 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993 Van de voorzitter Ajax is er voor haar supporters. Hèt middel voor communicatie en betrokkenheid van de supporter bij de club is de supportersvereniging. Zo'n vereniging dient dus een actief beleid te voeren door samen met de club activiteiten voor de supporters te organiseren. Deze gedachte hebben wij "De Ajacied" zo'n vier jaar geleden voorgelegd. Daar stonden twee zaken voorop: Ten eerste zou "De Ajacied" in plaats van een stichting een vereniging moeten worden, omdat een door leden gekozen bestuur ook daadwerkelijk namens de leden kan spreken en optreden. Een stichtingsbestuur kan dat niet omdat het niet wordt gekozen. Dat is er gewoon. Men kan juridisch niet lid zijn van een stichting, hooguit begunstiger, of lid van een door de stichting uitgegeven blad. Tjeerd de Groot, voorzitter van de stichting, had daar geen zin in "want dan moest hij ledenvergaderingen houden en dan had hij geen invloed op wie er in zijn bestuur zou komen". Letterlijk zo gezegd, geachte lezer! In de tweede plaats was "De Ajacied" als enige supportersvereniging in Nederland geen lid van de Landelijke Federatie van Supportersverenigingen. Daardoor werd de stem van de Ajax-supporter in het landelijke ovèrleg niet gehoord en kon men niet meesturen in beslissingen. Wij vonden, dat dit bij een club als Ajax niet kon. "De Ajacied" wenste zich echter niet aan te sluiten. Ondanks alles stelden wij een programma

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 26