Het stadion Tardini waar op 16 maart 1994 Parma Ajax ontvangt ook tot de selectie van het nationale elftal van Italië. Hij is een technisch uitstekende voetballer die zich intelligent in de aanval beweegt en niet plaatsgebonden is. De hersens Op het Parma-middenveld houden pure begaafdheid en werkkracht elkaar in balans. Voor de aparte klasse in deze sector van het elftal zotgt de deze zomer van Napoli overgenomen Gianfranco Zola. Om het fantasie-element in zijn elftal te vergroten stond trainer Scala op zijn komst. Zola heeft een formidabele traptechniek die vooral bij vrije trappen aan het licht komt. Tomas Brolin draaft tussen het middenveld en de aanval. Zijn werklust werkt inspirerend en hij is meestal de derde aanvaller die zich aan het front meldt. Meer dan een pure schutter is Brolin echter de man die zijn medespelers in een lucratieve positie kan brengen. Massimo Crippa is de harde man op het middenveld. De ex-international kan een tegenstander uitschakelen maar heeft daarnaast ook voldoende loopvermogen om een groot deel van het veld te betsrijken. De "hersens" van Parma zitten in het hoofd van Daniele Zoratto. Op het eerste gezicht is hij een onopvallende speler. Wie beter oplet, merkt echter dat hij de patronen en het ritme van Parma bepaalt. Zijn uitverkiezing in de Italiaanse nationale ploeg kwam laat. Zoratto, geboren in Luxemburg, werd vorig jaar op zijn 31e door Sacchi opgeroepen. In de defensie wordt Georges Grün, die onlangs het slachtoffer werd van een zware knieblessure, gemist. Hij valt uit de laatste lijn voor keeper Luca Bucci. Die laatste linie bestaat uit rechterverdediger Antonio Benarrivo (sinds kort international), linksachter Alberto Di Chiara (ook in de Italiaanse nationale ploeg), vrije verdediger Lorenzo Minotti en de rossige stopper Luigi Appoloni. Parma, de stad Toonde Louis van Gaal bij het bekend worden van Ajax' tegenstander in de kwartfinale geen onverdeeld enthousiasme, Ajax-sponsor Roever Reizen deed dat wel. Dat is begrijpelijk, want Parma is een prachtige reisbestemming. De middelgrote stad (180.000 inwoners) is een plaatje, zeker halverwege maart wanneer de lente volledig bezit zal hebben genomen van midden-Italie. Parma is naast een stad met een geweldige sportieve uitstraling (denk aan volleybal, basketbal, honkbal en autosport) ook een stad van kunst, historie, cultuur en een geraffineerde keuken. In deze stad schreef Giuseppe Verdi zijn beroemdste opera's zoals La Traviata en Rigoletto en leidde dirigent Toscanini zijn concerten. Het plaatsje waarvan de basis twee eeuwen voor Christus werd gelegd, ademt een heerlijke sfeer uit. Het is een genot om in het centrum van de stad te wandelen en zich tegoed te doen aan de heerlijke typisch Parmezaanse gerechten, waarvan de ham en de kaas wereldberoemd is. In meerdere opzichten heeft Ajax in Parma een mooie tegenstander getroffen. Geen gemakkelijke, maar ook dat is mooi in het Europa Cup-avontuur. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 22