aangetrokken. Zij schaarden zich aan de zijde van de "sterren" van Parma, de aanvallers Osio en Melli, de veelbelovende verdediger Minotti en de middenvelders Cuoghi en Zoratto. In de huidige Parma-formatie zijn TafFarel, Osio en Cuoghi inmiddels vervangen maar het team is danig verstrekt. Trainer Scala Faustino Asprilla. De langbenige spits is even onberekenbaar als klasserijk. Snelheid en doelgerichtheid zijn de belangrijkste wapens van de Colombiaanse international die in 1992 opviel tijdens het pre- Olympisch toernooi in Zuid Amerika en prompt door Parma aan de haak werd geslagen. Even doortastend als technische had niet alleen elk jaar een prijs gewonnen, het had in één klap internationale faam verworven en gold, als titelverdediger, als één van de favorieten voor het nieuwe Bekerwinnaarstoernooi. Sterren en discipline In de loop van de zo belangrijke afgelopen vijf jaar, veranderde het elftal van Parma langzaam van samenstelling zonder dat er aan de wezenlijke voetbalstijl afbreuk werd gedaan. Toen in 1990 de promotie naar de Serie A werd gevierd kon de club buitenlands bloed inbrengen. De keus viel, zeer opmerkelijk, op de jonge Zweed Tomas Brolin, die, nog geen twintig jaar, voldoende indruk had gemaakt op het wereldkampioenschap. Daarnaast werd doelman Claudio Taffarel en de ervaren Belgische verdediger Georges Grün zweert bij een vaste speldiscipline en een hechte teamgeest, waarbinnen de individuele kwaliteiten op gezette tijden de doorslag moeten geven maar hij weigert zich volledig afhankelijk te maken van die extra klasse. Een enkeling mag zich binnen het elftal vrijheden veroorloven en zo het verrassingseffect bepalen. Faustino Asprilla De meest opvallende figuur in het elftal van Parma is de Colombiaanse spits staf van club is deze Asprilla in het veld. Voor de neutrale voetballiefhebber kan hij een genot zijn om naar te kijken, maar voor Ajax betekent hij een gevaar omdat hij zowel in de combinatie als op de solo toer een wedstrijd in één aktie kan beslissen. In de voorhoede vormt Asprilla een giftig koppel met Alessandro Melli. De aanvaller die als jeugdspeler bij Parma begon en ondanks zijn jeugd (nog geen 24 jaar) bij alle hoogtepunten betrokken was hoort 20 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 20