verstoring van het wedstrijdritme onvoordelig kan zijn. Hoe dan ook, het moest op de avond van de 28ste september echt gebeuren wilde Ajax niet roemloos wegzakken uit het Europa Cup-circuit. Alles en iedereen was overtuigd van de noodzaak de volgende ronde te halen en mij dunkt dat Ajax er geen gras over heeft laten groeien. Onder perfecte omstandigheden en met 33.000 mensen rond de grasmat bracht Ronald de Boer op een overtuigende manier de partijen in evenwicht en schoot Edgar Davids nog voor rust Ajax de tweede ronde in. Anders dan de einduitslag doet vermoeden had Ajax best een taaie klant aan de Kroaten. Hajduk Split beschikte wel degelijk over prima voetballers die het Ajax achterin knap lastig wisten maken. Toch bleven de uitgespeelde kansen tot een minimum beperkt. Dat lag anders voor Ajax dat na rust de score naar 6-0 opvoerde. Jari Litmanen op aangeven van Finidi George, Frank de Boer direct uit een vrije trap, Stefan Petterson droog in de rechterhoek en Edgar Davids na een individueel hoogstandje, zorgden voor de aansprekende score. Tevens werd de terugkeer van Rob Alflen gevierd. De middenvelder was lang geveld door een hernia en is weer op de goede weg terug naar een plaats in de selectie. De loting voor de tweede ronde koppelde Ajax aan een oude bekende: het Turkse Besiktas waartegen in 1966 als eens werd gespeeld. Het eerste duel vond plaats op 20 oktober in Amsterdam, de return werd op 2 november afgewerkt. U weet inmiddels of Ajax op 2 maart 1994 in de kwartfinales zijn opwachting zal maken. Thuis tegen Roda JC had Ajax om twee redenen een lastige wedstrijd. De perikelen rond de eerste wedstrijd tegen Hajduk Split hielden de Ajacieden merkbaar bezig en de Limburgers toonden zich var hun meest verdedigende kant. Dat Ajax toch met 2-0 won dankte het voor een niet gering deel aan Jari Litmanen, die beide treffers voor zijn rekening nam. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 12