bij elkaar passen. U leest hier meer over elders in dit Magazine. In een weekje zonder wedstrijden kon de ploeg zich goed voorbereiden op een drukke periode van competitie-, Europa Cup- en Nederlands Elftal-voetbal. Tegen Roda JC kon Louis van Gaal beschikken over een vrijwel voltallige fitte selectie. Alleen Dan Petersen zat nog op de tribune. Dus kwam het luxe-probleem om de hoek kijken om te moeten kiezen uit een complete groep prima spelers. Uiteindelijk werd de bank bezet door louter internationals: Stanley Menzo, Sonny Silooy, Peter van Vossen, Stefan Pettersson en jeugdinternational Clarence Seedorf. De wedstrijd zelf verliep niet naar wens en kende weinig spectaculaire momenten. Roda JC liet weer eens zien hoe iedere tegenstander in De Meer placht te spelen: elf man achter de bal en loeren op de counter. En dan vindt men het gek dat Ajax wat moeite heeft om door dat woud van spelers het doel te bereiken. Jari Litmanen zette zijn scoringsdrift van de laatste weken prima door via beide Ajax-doelpunten, waarvan één uit een strafschop. Het leverde hem de eerste plaats op de topscorerlijst op. Opvallend is overigens hoe makkelijk Jari Ir Litmanen maar ook John van den Brom en natuurlijk Frank Rijkaard zich in het elftal bewegen. Of men er al jaren speelt respectievelijk niet weggeweest is. De open-gevallen posities zijn vrijwel geruisloos door anderen bezet en niemand heeft het meer over Dennis Bergkamp, Wim Jonk en Marciano Vink. Terwijl dat toch niet de minsten waren die Ajax gelijktijdig verlieten. Het bewijst eens te meer hoe belangrijk het is te beschikken over een bepaald spelsysteem en op basis daarvan spelers in te passen. Europa Cup Het ging langzamerhand naar de eerste wedstrijd voor de Europa Cup tegen Hajduk Split, eerst vastgesteld in Zagreb, maar later verplaatst naar Ljubljana omdat er in en rondom Zagreb plotseling meer oorlogsgevaar dreigde dan aanvankelijk het geval was. Het had er de schijn van dat onze ploeg Hajduk Split onderschatte. Het is anders niet verklaarbaar waarom Ajax zeker in de eerste helft zo'n matte indruk maakte en als het ware niet vooruit was te branden. Alle andere Nederlandse clubs hadden het al lelijk laten afweten door alles te verliezen en ook Ajax kon zich in die rij aansluiten: een 1-0 nederlaag, teleurstellend en onnodig. Vlak voor tijd knalde Hajduk nog een keer op de lat. In de returnwedstrijden op 29 september hadden een aantal clubs wel iets recht te zetten. Ajax voorop. Supporters De jaarlijkse algemene ledenvergadering, gehouden op dinsdag 21 september, werd :chts door twintig procent van de werkende leden bezocht hetgeen teleurstellend is. Naast de gebruikelijke jaarverslagen was er natuurlijk ook de verkiezing van de nieuwe ledenraad. In de rondvraag kwam ondermeer de supportersvereniging "Ajax" aan de orde alsmede de positie van "De Ajacied". Voorzitter van Praag reageerde zoals hij dat in dit Ajax Magazine uitlegt in zijn "Van de voorzitter". Tevens kon Jan Buskermolen de vergadering melden dat het ledenaantal hard op weg was naar de tienduizend en de doelstelling nu werd om Feyenoord (met veertienduizend leden) van de eerste plaats weg te dringen. En dat zal niet lang duren gezien het feit dat er zich dagelijks zo'n veertig nieuwe leden melden. Een prachtig succes. Nederland ontmoette op weg naar de De overwinning op PSV had meer inhoud dan de uiteindelijke 2-0 doet vermoeden. Ajax was veruit de betere ploeg en met wat meer fortuin was er een nog hogere score en nog meer gejuich uit de bus gekomen. Foto: Louis van de Vuurst eindrondes voor de wereldbeker in de Verenigde Staten in 1994 het nietige San Marino dat uiteraard voor spek en bonen in de voorrondes mag meedoen en alleen van nut is om de poulegenoten aan een behoorlijk doelsaldo te helpen. Voor Nederland was het van belang er minstens een stuk of tien in te schoppen om de plaatsing in ieder geval niet door een nadelig doelsaldo te ondermijnen. Bondscoach Dick Advocaat bracht derhalve een zeer aanvallende ploeg in het veld bestaande uit bijna uitsluitend huidige of voormalige Ajacieden. Alleen doelman De Goey was in dat opzicht het buitenbeentje. Ronald en Frank de Boer, Mare Overmars en Frank Rijkaard werkten mee aan de 7-0 winst. Het resultaat tegen Engeland en Polen zal uitwijzen of alles uitdraait op de ploeg met het beste doelsaldo. U weet inmiddels hoe het tegen Engeland is gegaan en of alles zich nu toespitst op de strijd tegen Polen op 17 november. Tweede ronde Voorafgaand aan de tweede wedstrijd tegen Hajduk Split werd de ontmoeting in Leeuwarden tegen Cambuur vanwege de slechte weersomstandigheden afgelast. Dat is meestal een ongunstige situatie omdat AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1993 11

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 11