Nieuwe gezichten bij Ajax 2 Ajax 2 betaald voetbal door Herman Bosschieter Op 2 augustus j.l. hervatte het 2e elftal van Ajax de training voor het nieuwe seizoen. Elftalleider Herman Bosschieter kijkt terug op de voorbereidingsperiode en verwacht in de nieuw gevormde eredivisie mooie successen voor zijn team. Op de eerste trainingsdag ontbrak een achttal vertrouwde gezichten omdat zij elders aan de slag zijn gegaan. De open gevallen plaatsen waren opgevuld met zeven spelers vanuit de eigen jeugd (waarvan er nog twee gerechtigd zijn voor de A-junioren uit te komen) en één nieuweling: doelman Peter van der Kwaak, afkomstig van Stormvogels. Ter voorbereiding werden er in de eerste veertien dagen maar liefst 4 wedstrijden gespeeld waarvan er drie werden gewonnen en één verloren. Dat laatste gebeurde tegen MSV Duisburg waarbij echter als excuus kon worden aangevoerd dat vele spelers van het eerste elftal bij de Duitse ploeg meespeelden. De 3-0 achterstand werd met 10 man (Olaf Lindenberg werd wegens een handsbal uit het veld gestuurd) door goals van Mike Offenberg en Martijn Reuser tot 3-2 teruggebracht en er waren zelfs nog kansen op een gelijkspel. Gewonnen werd er van STEVO te Geesteren (hoofdklasser) met 4-1 (Donny Huysen, Mike Offenberg, Menno van Appelen en Hans van der Haar waren de schutters), tegen Hilversum met 4-0 (Ignacio Tuhuteru, Martijn Reuser (2x) en Olaf Lindenbergh) en tot slot van Feyenoord. Tegen de Rotterdammers hebben we met name in de eerste helft schitterend voetbal laten zien en Feyenoord werd bij vlagen totaal zoek gespeeld hoewel de einduitslag van 3-2 anders doet vermoeden. We kwamen met 1-0 achter maar nog voor rust scoorde Martijn Reuser tweemaal. Dezelfde speler lobte even later uitgekiend de bal over de keeper maar de lat stond een doelpunt in de weg. De terugspringende bal werd door Hans van der Haar ingeschoten. Het was Ajax wat de klok sloeg maar het overwicht werd helaas niet in doelpunten uitgedrukt. In de allerlaatste minuut maakte Feyenoord toch nog 3-2. Toch slaakte de trainer van Feyenoord, Maup Trainer van Ajax 2 is Gerard van der Lem die samen met leider Herman Bosschieter de jonge, hongerige talenten van Ajax naar successen hoopt te stuwen in het seizoen 1993-1994. Foto: Louis van de Vuurst Martens, een zucht van verlichting dat het slechts 3-2 was geworden en geen 5-1 of 6-1 waarvoor hij lange tijd vreesde. Afgaande op de wedstrijd tegen Feyenoord, die wij speelden met een relatief zeer jong team met veel nieuwe spelers, zijn de ver wachtingen voor de komende competitie in de nieuw gevormde eredivisie hoog gespannen. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 83