xe r oetballen is DIREKTBANK Olympisch Stadion en de bijvelden. De buitenwereld wacht in zo'n periode echter op transfernieuws. Men is vooral nieuwsgierig naar welke spelers de club komen versterken. Dat spelers weggaan is vaak "jammer maar helaas". Belangrijker is wie er voor in de plaats komt. Daar moest men, wat Ajax betrof, lang op wachten. Geduld bleek evenwel een zeer schone zaak en werd beloond met aankopen van hoog niveau. niet laten opjagen Het vertrek van Dennis Bergkamp en Wim Jonk beide richting Inter, was al lang een feit. De verwachting was dat het daarbij zou blijven. John van den Brom was inmiddels voor drie jaar vastgelegd terwijl Louis van Gaal al heel vroeg bekend had gemaakt voor het nieuwe seizoen op zoek zullen gaan naar een linkerspits en een rechtsbenige verdediger. Het moesten natuurlijk spelers zijn die goed moesten functioneren in het Ajax- systeem en zich daarnaast ook goed thuis voelden in de Ajax-cultuur. Die liggen niet voor het opscheppen. Dat was één van de redenen waarom Louis van Gaal veel tijd nodig had. Een aantal stagiaires werd gewogen en te licht bevonden. Alleen de Nigeriaan Finidi George bleef over en heeft inmiddels laten zien op de rechtervleugel goed uit de voeten te kunnen. Het duurde vervolgens even voor er aankoop-nieuws kwam. Niet dat de technische staf alles liet voor wat het was en niets meer deed. Verre van dat. De wensen waren bekend. Het aantrekken van spelers is geen eenvoudige zaak, mede omdat de meest absurde bedragen worden gevraagd, zowel door speler als club, en dat uiteindelijk de speler zelf beslist of hij wel of niet wil. Bovendien zijn de aankopen van Ajax vaak gericht op lange termijn en niet op kortstondig succes. Kortom, een ingewikkelde zaak waar veel kanten aanzit die nooit helemaal te overzien zijn. Zoals bijvoorbeeld de zaak rond Peter Dubovski van Slovan Bratislava die het uiteindelijk toch liet afweten en voor Real Madrid koos. Links en rechts werd men inmiddels wat onrustig maar Ajax laat zich natuurlijk door niemand opjagen of de les AI4VY M A r. A 7 I M F SFPTFMRFR 19Q3 7

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 7