Op weg naar nieuwe successen Kroniek door Tijn Middendorp Foto's: Louis van de Vuurst Voor velen had Ajax de boot al gemist. Het vertrek van Dennis Bergkamp en Wim Jonk en later ook nog Marciano Vink lag velen zwaar op de maag. En met alleen de aankoop van John van den Brom leek alles toch niet allemaal te worden wat de aanhang voor ogen had. Maar dat alles uiteindelijk toch nog goed kwam bleek uit het aantrekken van een groot talent uit Nigeria, Finidi George, de van Anderlecht afkomstige Peter van Vossen en als klapstuk de terugkeer van Frank Rijkaard naar het oude nest. Vertrokken in september 1987 is hij weer terug, daar waar het voor hem allemaal ooit begon. Het publiek keek tevreden toe en beloonde Ajax met een recordaantal seizoenkaarten van bijna vijftienduizend. De eerste beker is binnen. In de Feyenoord-Kuip versloeg Ajax landskampioen Feyenoord met de schrijnende cijfers 4-0. Daarmee eigende Ajax zich de nationale Supercup toe, een bokaal die nog niet eerder gewonnen was. Na de afsluiting van een voetbalseizoen lijkt het altijd alsof er volledige rust heerst. Niets is evenwel minder waar. Achter de schermen wordt onmiddellijk begonnen aan de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Dat betekent enorm veel arbeid, bijvoorbeeld op de administratie, om alles zo perfect mogelijk in orde te krijgen. Zoals het verzorgen van alle seizoenkaarten en andere toegangsbewijzen voor leden, donateurs en sponsors, het plegen van onderhoud aan het stadion, inclusief het 6 AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 6