Van de redaktie. Het gaat goed met het Nederlandse voetbal en helemaal met Ajax. In hele land vlogen de seizoenkaarten over de toonbank en onze club mocht het historische feit vastleggen dat het record van het vorig seizoen (13000) werd gebroken. Het aantal vaste kaarthouders bedraagt momenteel bijna vijftienduizend! Toch opmerkelijk, na het vertrek van Jonk, Bergkamp en Vink en de late komst van Peter van Vossen en terugkeer van Frank Rijkaard. Met name de terugkeer van Frank deed velen deugd en hemzelf niet in het minst. Uiteraard hierover veel aandacht in dit Magazine. Een andere nieuwe kracht, Finidi George, heeft al laten zien een aanwinst te kunnen worden op de rechterkant terwijl John van den Brom zijn draai behoorlijk begint te vinden. Het publiek voelt kennelijk dat er dit seizoen iets moois kan gaan gebeuren en wil verzekerd zijn dat allemaal van dichtbij mee te kunnen maken. Terecht want Louis van Gaal zal zich gelukkig prijzen met zijn selectie waarmee hij veel kanten op kan. Bijna alle spelers zijn op verschillende posities inzetbaar. De selectie heeft aan kracht en ervaring gewonnen, factoren die het vorig seizoen af ontbraken waardoor Ajax het op beslissende momenten liet afweten. Dat moet dit seizoen minder voorkomen zodat Ajax zich echt kan richten op de landstitel. In de aanloop naar de competitie werd in de voorbereiding hard getraind en in vele oefenwedstrijden goed gespeeld. Ook in een minder vriendschappelijk duel deed Ajax het uitstekend. In Rotterdam werd Feyenoord voor de vierde keer in successie met grote cijfers verslagen en dat leverde Ajax de PTT Telecom Cup op. Het eerste succes was bereikt. Ook daarover bericht dit Ajax Magazine 2 uitvoerig. Een Magazine dat, het zal u niet zijn ontgaan, een belangrijke verandering heeft ondergaan. Het aantal pagina's is met dertig procent vermeerderd en dat betekent nog meer informatie uit De Meer en nieuwe rubrieken, zoals De Prijzenkast, Ajacieden in den vreemde en Collectors item. Ajax timmert aan de weg, het Ajax Magazine timmert mee! Tijn Middendorp AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 5