2. 3. FC Utrecht - Ajax Bijzonderheden Finidi George (zijn achternaam is George maar net als bij voorbeeld de Zambiaan Kalusha Bwalya van PSV gebruikt hij zijn voor naam als "artiestennaam") maakt een uitstekend debuut in de competitie. Een slecht bericht komt van Peter van Vossen die tijdens de krachttraining op donderdag weer last van een trombose krijgt, naar het Amsterdamse VU- ziekenhuis wordt gebracht en daar de nacht doorbracht. In tegenstelling tot een eerdere trombose werd de diagnose nu snel gesteld. Een betere tijding over Rob Alflen, die werd geopereerd aan een hernia maar goede vorderingen maakt tijdens de -nog aangepaste- training. Scheidsrechter Dick Jol geeft gele kaarten aan Frank Rijkaard, Finidi en Ronald de Boer van Ajax en aan Robert Roest, Marcel van der Net en Pieter Bijl van FC Utrecht. Commentaar Louis van Gaal: Het is nog te vroeg om te roepen dat dit Ajax sterker is dan dat van vorig jaar, maar ik heb genoten van mijn ploeg. Het was de beste wedstrijd van een Ajax-elftal onder mijn leiding." "Op de manier zoals hij vandaag speelde, is Finidi een verrijking voor het Nederlandse voetbal." Op de rechtervleugel was Finidi George een openbaring in de wedstrijd tegen FC Utrecht. Hier wordt zijn directe belager, Bert Aipassa weer eens op het verkeerde been gezet. Grote vreugde bij de Ajacieden nadat Frank Rijkaard de score heeft uitgebouwd. De juichende spelers zijn Stefan Pettersson, Frank Rijkaard, Jari Litmanen en Frank de Boer. Een kenmerkend beeld uit de competitiewedstrijd tegen Sparta: grote drukte in de zestienmeter van Sparta, dat de score lange tijd op 0-0 wist te houden. Pas diep in de tweede helft kon Ajax, via John van den Brom, een eerste bres in de Rotterdamse defensie slaan. Ab Fafié: "De snelheid waarmee Ajax speelde was voor mijn ploeg niet bij te benen. Het was dweilen met de kraan open. Wij zijn geen moment in de wedstrijd geweest." Finidi: Ajax' rechterspits Finidi juicht het uit na zijn "Eén wedstrijd is niet zaligmakend. Ik doelPunt <Aiax' derde>in de wedstrijd tegen moet er voor zorgen dat ik constant goed blijf presteren. Dit was pas het begin." Sparta. Ajax - Sparta Bijzonderheden Ajax kan geen beroep doen op Jari Litmanen die in Wenen een interland met Finland tegen Oostenrijk speelt (en met 3-0 verliest). Daarnaast zijn Dan Petersen, Edgar Davids, Peter van Vossen, Michel Kreek en Rob Alflen door belssures niet inzetbaar. Naast routinier Stanley Menzo heeft Ajax vier youngsters op de bank zitten: Dick van Burik, Tarik Oulida, Ignacio Tuhuteru en Martijn Reuser. Zowel Finidi als John van den Brom maken hun eerste doelpunt voor Ajax in een officiële wedstrijd. Arbiter Hugo Luijten geeft geel aan Sonny Silooy van Ajax en aan Nico Jalink van Sparta. Een dag na de wedstrijd meldt Peter van Vossen zich weer voor de training bij Ajax. Hij moet zich twee keer per dag inspuiten met Hepaline en zal, indien zich in de tussentijd geen bijzonderheden voordoen, rond de winterstop geopereerd worden. Commentaar Han Berger: "Ik vind dat mijn ploeg een compliment verdient want het heeft het Ajax erg moeilijk gemaakt. Na de openingstreffer moesten we wat meer ruimte geven, waar de twee andere Ajax-goals een logisch gevolg van waren." Louis van Gaal: "Na de rust heb ik de posities van Seedorf en Van den Brom gewisseld. Van den Brom speelde dichter achter de spitsen en dat bracht meer gevaar. Het was een lastige wedstrijd maar we bleven rustig. Het vorig seizoen lieten wij in dergelijke wedstrijden een punt liggen." ümMMt AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1993 57

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 59