V! MAGAZINE SEPTEMBER 1993 De strijd om de PTT Telecom Cup, ook wel Supercup geheten, gaat tussen de regerend landskampioen (Feyenoord) en de nationale bekerwinnaar (Ajax). Het is de derde keer dat er om de Supercup wordt gespeeld. De vorige edities werden door Feyenoord en PSV gewonnen. Bij Ajax ontbreken Edgar Davids en Dan Petersen vanwege blessures. Finidi George is niet van de partij omdat hem niet tijdig een werkvergunning kon worden verstrekt. Ook Peter van Vossen ontbreekt in de Ajax-selectie. De Zeeuw kampt nog steeds met de naweeën van een spierblessure. Scheidsrechter Jef van Vliet toont één gele kaart. Die is voor Feyenoorder Ruud Heus na een overtreding op Mare Overmars. Het toeschouwersaantal valt tegen. Slechts een gering aantal Ajax-supporters is meergereisd naar Rotterdam, mede omdat toegangsbewijzen voor de Supercup-wedstrijd alleen in combinatie met een treinkaartje konden worden aangeschaft. Van Feyenoord- kant waren alleen de Fcyenoord-seizoenkaarthouders in de gelegenheid een kaartje te kopen. Scheidsrechter; Feyenoord Zondag 8 augustus 1993 Feyenoord - Ajax 0-4 (0-1) PTT Telecom Cup 1993 Stadion Feyenoord, Rotterdam 27.500 John Blankenstein De Goey; Van Gobbel, Metgod (46. Fraser), Refos, Heus; Scholten, Bosz, Witschge; Taument, Obiku (46. Van Loen), A. Gunnlaugsson. Wim van Hanegem Van der Sar; Blind, F. de Boer, Van den Brom, Silooy; Rijkaard, hitmanen, Kreek; Overmars (85. Huysen), Seedorf, R. de Boer. Louis van Gaal 18. 0 - 1 Litmanen, 47. 0 - 2 F de Boer, 61.0-3 Overmars, 62.0 - 4 hitmanen. Bijzonderheden Trainer: Trainer: Scoreverloop: Vijf minuten voor tijd maakt de 19-jarige Donny Huysen zijn debuut in een officiële wedstrijd voor Ajax. De spits, die in Ajax' oefencampagne al menig doelpunt heeft gemaakt, neemt de plaats in van Mare Overmars. Ajax heeft de Supercup gewonnen en vieren op het erepodium feest in de Feyenoord-Kuip na de 4-0 overwinning op hun rivaal. Staand van links naar rechts: Edwin van der Sar, Dannny Blind, Stanley Menzo, Frank Rijkaard, Clarence Seedorf, Frank de Boer, Dan Petersen en Johnny Hansen. Zittend: Michel Kreek, Sonny Silooy, Marc Overmars, Jari litmanen, John van den Brom, Donny Huysen en Ronald de Boer. Commentaar Louis van Gaai "Het is mij duidelijk geworden dat ik met deze selectie alle kanten op kan.. Ik hoop maar dat de afvallers begrip kunnen opbrengen voor mijn beslissingen, dat is altijd een probleem." (Naar aanleiding van de niet speelgerechtigde Finidi) "We hebben het transfercertificaat uit Nigeria. Als we dan te horen krijgen dat Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal voor het weekeinde niet bij elkaar kan komen omdat de bijeenkomst dinsdag is gepland en de Supercup blijkbaar niet belangrijk genoeg is, bagatelliseer je de wedstrijd. Dan wordt het dus nooit wat met dat duel in Nederland." Wim van Hanegem: "De manier waarop sommigen erbij lopen is ver beneden Amsterdams peil. Niemand durft tegen deze tegenstander nog initiatieven te nemen." Frank Rijkaard: "Eigenlijk zou ik helemaal niet meegaan. Ik zou bij de club aan mijn conditie werken.Omdat eerst Davids en later Petersen geblesseerd afvielen, moest ik het veld in."

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 57