Naar eigen een nieuwsblad door Jan Buskermolen In het eerste jaar van het bestaan van de officiële Ajax Supportersvereniging zijn een aantal zaken duidelijk aan het licht gekomen. De leden stellen het op prijs dat er aktiviteiten worden georganiseerd waarbij de spelersgroep aanwezig is. Hierdoor wordt de afstand tussen de supporter en zijn club verder verkleind. Daarnaast bestaat er onder de bij de vereniging aangesloten leden grote interesse om op georganiseerde wijze thuis- en uitwedstrijden, in zowel binnen- als buitenland, te bezoeken. Het bestuur van de Ajax Supportersvereniging is druk doende om dit samen met Ajax' sponsor Roever Reizen en busondernemingen te realiseren. Begin oktober hoopt de Ajax Supportersvereniging te kunnen starten met het aanbieden van georganiseerde Supportersblad Uit correspondentie en gesprekken is aan het licht gekomen dat er onder de leden een grote behoefte bestaat aan een eigen supportersblad, al was het alleen al om alle leden over de aktiviteiten te informeren. Het bestuur van de Ajax Supportersvereniging heeft die behoefte onderkend. Een redaktie samenstellen bleek geen probleem. Reeds direct na de oprichting van de Ajax Supportersvereniging hebben zich leden gemeld die aktief wilden worden door bijvoorbeeld zitting te nemen in een redactieteam. Deze leden hebben zich inmiddels al verdienstelijk gemaakt met het leveren van kopij voor het Officieel Programma Kick Off dat bij de thuiswedstrijden van Ajax verschijnt, en voor het Ajax Magazine. In het huidige seizoen zal de redactie worden uitgebreid met vrijwilligers uit het gehele land, die bijdragen zullen leveren aan het nieuw op te zetten supportersblad. Op het gebied van de fotografie zal er gebruik worden gemaakt van de kwaliteiten van Ajax' huisfotograaf Louis van de Vuurst, terwijl ook de hoofdredacteur van het Ajax Magazine de nieuwe redactionele aktiviteiten zal ondersteunen. De Ajax Supportersvereniging heeft het volste vertrouwen in staat te zijn een uniek nieuwsblad voor de supporters te kunnen maken. Tijdens de Ajax Supportersdag aan de vooravond van het seizoen 1993-1994 werd andermaal duidelijk dat er onder de supporters de wens bestaat zoveel mogelijk direct contact te hebben met de spelersselectie van Ajax. De presentatie van de Ajacieden aan hun fans in de Jaap Edenhal was dan ook het absolute hoogtepunt van de dag. Foto's: nu is van da Vuurst Naam Inmiddels zijn er diverse gesprekken gevoerd over het nieuw te verschijnen supportersblad. Er is inmiddels een eerste "beslissing" genomen betreffende de vorm van de periodiek en over de te volgen redaktieformule. De voorbereidingen voor het eerste nummer zijn gestart. Meer dan een detail bij de nieuwe opzet is uiteraard de naam. Om tot een passende naam voor het supportersblad van de vereniging te komen werd een oproep aan de leden gedaan met suggesties te komen. De oproep leverde een enorme reactie op. Meer dan driehonderd namen zijn via de antwoordkaarten bij het secreatariaat van de Ajax Supportersvereniging binnengekomen. Een groep deskundigen buigt zich over de inzendingen en zal inmiddels een keuze hebben gemaakt. Het eerste nummer zal binnen niet al te lange tijd van de persen rollen en daarmee zal een nieuw element zijn toegevoegd aan de bloeiende Ajax Supportersvereniging. Met de onmisbare aktieve steun van de leden kan via dit nieuwsblad nog meer inhoud worden gegeven aan het verenigingsleven. Supportersvereniging Ajax AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 50