(cold) country very soon. Be assured, that the Ajax family is happy and proud to have you here! grote druk op sterke schouders Zonder mij met het technisch beleid te willen bemoeien meen ik toch te moeten zeggen, dat we sterker uit de transfertijd zijn gekomen. Tijdens de Open Dag is mij meer dan ooit gebleken welke hoge verwachtingen men van dit team heeft. Aan de ene kant geweldig, want dat verklaart de record-omzet in seizoenkaarten, aan de andere kant legt dat ook een enorme druk op de schouders van spelers en technische staf. Ze zijn echter sterk genoeg om daarmee om te kunnen gaan. platvloers In de voetbalberichtgeving is Voetbal International één der toonaangevende bladen. De hoofdredacteur en zijn adjunct hebben zich langzamerhand dan ook een stijltje aangemeten, waarin zij hun eigen mening als zaligmakend zijn gaan beschouwen en die als wet van Meden en Perzen ongevraagd op de lezer loslaten. Voor wat Ajax betreft kunt U van mij aannemen, dat beide heren vaak slecht geïnformeerd zijn. Het is veelal de klok hebben horen luiden, maar niet weten waar de klepel hangt. Eerstgenoemde compenseert dat met zelfingenomen pedanterie en berichtgeving die soms bezijden de waarheid is en gebruikt er als excuus zijn oplage voor, terwijl de ander dat doet, door zich van zijn gebruikelijke platvloersheid en gave om mensen te beledigen te bedienen. Dit alles onder het inmiddels in de journalistiek geslopen mom, dat de schrijver van een column nu eenmaal lekker te keer zou mogen gaan. Dat de heren hier zichzelf mee kwalificeren begint menig lezer van Het hooggeëerd publiek van Ajax dat dit seizoen in groten getale de tribunes zal bevolken bij de thuiswedstrijden van hun club. Zowel de oude getrouwen als de nieuwe Ajax-supporters heet Ajax-voorzitter Michael van Praag van harte welkom. Foto: Louis van de Vuurst VI, getuige de vele reacties aan mijn adres, inmiddels gelukkig ook duidelijk te worden. Afscheid Jacques Ruts Jacques Ruts heeft besloten zijn functie als voorzitter van PSV neer te leggen. Het is niet aan mij om het hoe en waarom te beoordelen, maar ik wil hier toch even kwijt, dat het heel jammer voor PSV en voor het totale voetbal is dat hij deze beslissing heeft genomen. Slechts weinigen zullen namelijk weten op welk een voortreffelijke manier hij de belangen van zijn club bij de KNVB heeft verdedigd, zonder die van de andere clubs daarbij uit het oog te verliezen, terwijl die vaak ver uit elkaar liggen. En dat is een unicum, want de meeste b.v.o's denken alleen aan zichzelf. Zijn zittingname in de (in)formatie-cómmissies, die vooraf gingen aan de installatie van het vorige en huidige sectiebestuur, was zeer waardevol. Zelf heb ik Jacques vier jaar meegemaakt in de besprekingen over de totstandkoming van het geautomatiseerde kaartverkoopsysteem Cotass, dat over niet al te lange tijd van start zal gaan en ook daarin vervulde hij een vooraanstaande rol. Jammer dus en ik hoop dat hij, in welke vorm dan ook, aan het Nederlandse voetbal verbonden zal blijven. Europese competitievervalsing In Nederland dient een b.v.o. bij de KNVB een licentie te verkrijgen om betaald voetbal te mogen spelen. Voorwaarde is een sluitende begroting. Het niet halen daarvan wordt zelfs flink beboet. In Italië is dat niet het geval. Daar is een club veelal onderdeel van een groot concern. Verreweg de meeste clubs lijden miljoenen- verliezen of hebben dito schulden. Verliezen worden gecompenseerd door het moederbedrijf, dat elders winst maakt. Daardoor kunnen die clubs grote aankopen blijven doen en groteske salarissen blijven betalen. Ik gun ieder zijn deel en ben blij voor de voetballers, die de kans krijgen daar een graantje van mee te pikken. Toch vind ik dat de UEFA dient in te grijpen, door de nationale voetbalbonden te verplichten het systeem van de KNVB over te nemen en wel hierom: vrijwel iedereen in de voetbalwereld is de mening toegedaan, dat een Europese competitie er vroeg of laat toch aan gaat komen. De UEFA experimenteert inmiddels druk met de Championsleague. Doordat Italiaanse clubs het voetbaltalent in Europa naar zich toe kunnen blijven trekken, terwijl zij grote verliezen elders kunnen compenseren, staat straks van te voren al vrijwel vast, dat een Italiaanse club die Europese competitie elk jaar zal gaan winnen. Dat is m.i. duidelijk competitievervalsing. De UEFA behoort dit in het belang van de competitie te voorkomen. Ik hoop dan ook, dat de KNVB het voortouw zal nemen en weet inmiddels, dat het sectiebestuur zich over mijn ideeën hieromtrent beraadt. Namens het bestuur wens ik U allen een heerlijk voetbalseizoen toe. Michael van Praag Voorzitter SEPTEMBER 1993 23

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 25