Nadat in een vroeger stadium John van den Brom Ajax al was komen versterken, werd na een drietal trainingsweken de Nigeriaanse buitenspeler Finidi George gecontracteerd. Tijdens de oefenstage werkte Ajax een groot aantal vriendschappelijke wedstrijden af. In de eerste periode gingen die tegen amateurclubs uit den lande, zoals tegen het honderdjarige ZAC uit Zwolle. In het stadion van FC Zwolle kwam Frank de Boer tot dit hoogstandje. (20 minuten) bij. Het was spijtig dat het daar voorlopig bij bleef want een paar weken later werd hij getroffen door een vorm van trombose in zijn schouder die hem tijdelijk uit de roulatie nam. Gelukkig leek het allemaal niet heel ernstig en hebben we Peter inmiddels op het veld aan het werk gezien. Eigen kweek Louis van Gaal kampte plotseling met, zoals hij het noemde, een luxe probleem: met veel spelers op verschillende plaatsen kunnen spelen zijn zowat alle posities in het elftal dubbel bezet. Het vertrek van Fons Groenendijk naar Manchester City en Clyde Wijnhard en Michael Reiziger (op huurbasis) naar FC Groningen kon worden opgevangen met spelers uit de eigen school: Donny Huysen (20), Patrick Kluivert(17), André Ooyer(19), Martijn Reuser(18), Ignacio Tuhuteru (20) en Nordin Wooter(17) is de nieuwe lichting waar Ajax in de toekomst veel plezier van hoopt te hebben. Namen ook om te onthouden, want eens zal men z'n opwachting maken in de hoofdmacht van onze club. En dan hebben we het nog geen eens over spelers als Clarence Seedorf (17), Dick van Burik 19) en Tarik Oulida 19) die hun talenten al op het hoogste niveau hebben getoond en nog een heel voetballeven voor zich hebben. Deze "jonkies" gekoppeld aan de "ouderen" in de selectie moet voor een prachtige balans zorgen. Aan Louis van Gaal de eervolle taak een elftal op de been te brengen dat optimaal presteert op de manier zoals het publiek dat van Ajax gewend is: met prachtige akties en veel goals. Met zo'n selectie is het eigenlijk jammer dat er maar elf spelers mogen worden opgesteld. Uiteraard werden in de aanloop naar het seizoen de nodige oefenwedstrijden gespeeld. Iedereen diende in optimale conditie te worden gebracht en de technische staf moest de gelegenheid hebben allerlei spelpatronen en opstellingen uit te proberen. Uitslagen waren op zich volkomen onbelangrijk. Op 9 juli werd er gestart tegen het Nederlands UEFA-Elftal en de reeks oefenwedstrijden in Nederland eindigde op 21 juli tegen Telstar. Open Dag Tussen de bedrijven door werd er ook nog geloot voor de eerste ronde van het Europa Cup voetbal. Ajax werd gekoppeld aan de bekerwinnaar van Kroatië, Hajduk Split. Het zal de eerste wedstrijd op 15 september in Zagreb afwerken waarna op 29 september in het Olympisch Stadion de return volgt. Hajduk is geen geringe tegenstander, een club met een groots verleden gelardeerd met negen landstitels en evenzoveel nationale bekertriomfen. Via een trainingskamp in Finland, waar Ajax tegen MyPa, de oude club van Litmanen, en Portsmouth speelde, reisde Ajax naar Engeland. Daar nam het deel aan het Makita-toernooi bij Tottenham Hotspur. Ajax eindigde na een gelijkspel en verlies na penalties tegen Chelsea) en 2-0 winst op Lazio Roma als derde. Voor het publiek begon het seizoen pas echt met de "Open Dag" op 4 augustus waar naar schatting zo'n veertigduizend mensen op afkwamen. Op en rond het Ajax- stadion bezocht men massaal de stallen van Ajax en nam deel aan tal van manifestaties. Hoogtepunten waren de presentatie van de spelers aan het publiek, gevolgd door een demonstratietraining en de mogelijkheid voor een rondgang door het stadion. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1993 11

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 13