zaterdagafdeling aan de slag gegaan. En het was grappig om te zien dat de jongens, nadat ze de schroom hadden afgeworpen, binnen de kortste keren heel enthousiast waren. Ze vonden het al snel leuk en kregen in de gaten dat ze door lekker te swingen op lekkere muziek spelenderwijs 'losser' werden. In het laatste half jaar van het vorige seizoen kwamen de Al junioren er al bij. En op de muziek die ze op hun walkman draaien staan ze in de zaal iedere week nu vijfendertig, veertig minuten heerlijk en met veel gein te dansen." Heerlijk dansen, maar dan wel met een doel. Het stappen, springen en dribbelen wordt verbeterd. Zwakkere spierketens, zoals die van de buik en de rug, worden gestimuleerd en door actieve en passieve dynamische rekoefeningen wordt de lenigheid verbeterd. "Voorheen kwamen die zaken aan bod bij de lessen lichamelijke opvoeding op school. Maar nu die bijna zijn vervallen zijn jongens die alleen maar op voetbal hebben gezeten heel eenzijdig ontwikkeld. Veel trainers bij Ajax storen zich daar aan. Waarbij het opvallend is dat die trainers, Van Gaal en Ardiaanse bijvoorbeeld, zelf gymnastiek leraar zijn geweest en dus ook veel weten van lichamelijke ontwikkeling." Passend bij Ajax Dit seizoen geeft Rene Wormhoudt naast soccer-aerobic aan het eerste elftal van de zaterdagafdeling en Al ook 'les' aan A2, BI en B2. "Ik heb heel veel over dit nieuwe onderdeel van de training nagedacht, omdat ik niet zomaar aerobics wil geven. De doelstellingen moeten worden gehaald. De eenzijdig ontwikkeld voetballer moet zich fysiek verbeteren. Voor een betere creativiteit en als preventie voor blessures. Het is natuurlijk moeilijk om je uiteindelijke resultaat vast te stellen. Maar dat een beter ontwikkeld lichaam minder snel blessures oploopt dan een stijf, onderontwikkeld lichaam lijkt me logisch. Het is voor Ajax en voor mij persoonlijk ook leuk dat wij met soccer-earobic trendsetter zijn in Nederland. En dansen op lekkere muziek past ook gewoon bij Ajax. Het swingt, het heeft flair." AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1993 97

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 101