competitieronde. PSV dat zich reeds kampioen waande ontving SC Feyenoord en opnieuw toonde het voetbal zijn onberekenbare gezicht. Waar Ajax met 3-0 in Rotterdam over Feyenoord heenwalste, vermorzelde een ander, jonger, Feyenoord in Eindhoven PSV met 5-2. Gevolg: Ajax kon alsnog de kampioensvlag hijsen. PSV kwam gekreukeld uit de strijd maar liet weten achteraf toch een lekker seizoen te hebben gehad omdat tenminste twee keer van Ajax was gewonnen. Overigens behaalden van de tien Ajax- jeugdelftallen niet minder dan acht de eerste plaats. Een volledig overzicht van alle kampioensformaties treft U elders in dit blad aan Puntverlies Op 20 april kwam het bericht dat Ajax de Vitesse-speler John van den Brom (26) voor vier jaar had gecontracteerd. Uiteraard wensen wij hem alle succes toe. Over eventuele verdere transfers bent U ongetwijfeld via de media op de hoogte gehouden. Op woensdag 21 april verloor Ajax in de race om de landstitel behoorlijk terrein door het gelijke spel (1-1) tegen Volendam. Wederom was de ploeg niet bij machte het talrijke publiek op een lekkere overwinning te trakteren. Hoewel de wedstrijd van PSV tegen Milan op de televisie werd uitgezonden, zat het stadion toch bomvol. Des te betreurenswaardiger was het dat onze ploeg teleurstelde. Uit niets bleek dat het elftal zich nog aan de laatste strohalm wenste vast te klampen. Het werd een deceptie. Alleen Pettersson was, voor rust, doeltreffend. Daarna was het over en uit. Geen bezieling, geen geestdrift, geen echte wil op te winnen, wel beter voetballen dan de tegenstander, maar dat alleen was en is niet voldoende om een wedstrijd te winnen. Louis van Gaal heeft het in de vele interviews vaak gezegd: voetballend kunnen we iedereen aan maar het scorend vermogen en de fysieke kracht ontbreekt te vaak waardoor puntverlies ontstaat. Oranje nog in de race Vervolgens richtte alles zich op de belangrijke interland tegen Engeland op 28 april. Met Dennis Bergkamp, Danny Blind, Frank de Boer en Marc Overmars in de Duidelijk onder de indruk ondergaan Dennis Bergkamp en Wim Jonk het fantastische afscheid van hun club en hun publiek. Na afloop van Ajax - Fortuna Sittard werden beide toekomstige Interisti op stijlvolle wijze uitgezwaaid. basisopstelling, verliep het duel aanvankelijk rampzalig doch het eindresultaat (2-2 met een schitterende goal van Dennis) hield Nederland nog in de race voor het WK in de Verenigde Staten. Eerder plaatste Ajax 2 betaald voetbal zich voor de nieuw te vormen reserve eredivisie van het volgend seizoen. Bovendien eindigde het elftal na een 3-0 zege over Haarlem ook als eerste op de ranglijst. Het zoveelste kampioensfeest kon worden gevierd. Minder goed verging het ons eerste elftal dat op 2 mei in Tilburg tegen Willem II speelde en absoluut móest winnen om nog een enigszins te blijven meedoen in de titelrace, al bleef Ajax daarbij afhankelijk van de concurrentie. Met nog zes wedstrijden te gaan was er niet veel, maar wel wat mogelijk. Helaas, onze ploeg brouwde er totaal niets van en keerde met een 1-0 nederlaag en het AJAX MAGAZINE JUNI 1993 7

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 7