Maart Januari Februari Mei al wat Amsterdam is, beide punten. De schok is nog niet verwerkt, of een nieuwe verrassing zorgt voor opschudding. Op maandag 15 februari wordt tijdens een persconferentie in Gouda het vertrek van Dennis Bergkamp en Wim Jonk wereldkundig gemaakt. Hun nieuwe club heet...Internazionale! De kogel is door de kerk, maar de comotie werkt na, al vecht Ajax zich karaktervol voorbij FC Twente in de halve finale van het KNVB Bekertoernooi. Alle aandacht gaat in maart uit naar de kwartfinaleduels in het UEFA Cup toernooi met het Franse Auxerre. Een sterke tegenstander, die de Ajacieden echter geen angst inboezemt. Het zelfbewustzijn neigt naar hoogmoed in de eerste confrontatie, in Frankrijk. Daar wordt (met een niet fitte Bergkamp) tot twee maal toe een gunstige score uit handen gegeven. De terugreis naar Amsterdam vindt plaats in stilte. Ajax heeft een 4-2 nederlaag geincasseerd en likt zijn wonden. Met name Stanley Menzo, die zich schuldig weet aan het derde Auxerre- doelpunt en Wim Jonk, die zwaar geblesseerd is geraakt. In Amsterdam kan Ajax de Europa Cup-flair niet vinden en komt niet verder dan een, nutteloze, 1 -0 overwinning. Ajax uit Europa. De klap komt aan als een mokerslag. De briljante 5- 0 overwinning in de halve finale van het nationale Bekertoernooi in Rotterdam tegen Feyenoord is slechts een pleister op de wonde. Hoewel Ajax begint met puntverlies in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht (1-1), is de eerste maand van het nieuwe kalenderjaar er één van grote productiviteit. In drie wedstrijden scoort Ajax veertien keer, onder meer via een 4-0 zege op het sterke Vitesse. Dat is ook de wedstrijd waarin een nieuw droomdoelpunt van Dennis Bergkamp geboren wordt. De "vader" van de treffer is Wim Jonk, die Dennis magistraal in stelling brengt, waarna de topscorer met groot raffinement Vitesse-doelman Van der Gouw verschalkt. Er heerst groot optimisme in De Meer. Ajax lijkt in topvorm te verkeren en de confrontatie met PSV, in Eindhoven, wordt met een enorm zelfvertrouwen tegemoet gezien. De PSV-ers koesteren zich maar al te graag in de underdog-rol en roven op 14 februari, tot verbijstering van In de competitie blijft Ajax achter de feiten aanlopen. Iedere keer wanneer een inhaalmanouvre mogelijk lijkt, laat het rood-witte elftal belangrijke punten liggen. Dat gebeurt niet in de thuiswedstrijd tegen degradatiekandidaat FC Den Bosch. In De Meer behaalt Ajax een regelmatige overwinning en begroet voor het eerst in een competitiewedstrijd Tarik Oulida. De begaafde linkermiddenvelder debuteert met een prachtig doelpunt. Na Mare Overmars, Jari Litmanen, Clarence Seedorf, Dick van Burik en Clyde Wijnhard is Tarik de zesde Ajacied die dit seizoen zijn competitiedebuut maakt. Hoewel de Ajax-supporters (en de spelers) het Europa Cup-voetbal juist in deze finale-maand erg missen valt er flink feest te vieren. In het Olympisch Stadion krijgt Feyenoord er voor de derde keer dit seizoen van langs: 5-2. Het is echter een overwinning met nare bijsmaak, want juist Feyenoord is in de competitie (met PSV) onbereikbaar voor Ajax. Echte vreugde levert de gewonnen KNVB Bekerfinale op. In een fantastische ambiance wordt Heerenveen met 6-2 verslagen. Eén van de drie hoofdprijzen in het seizoen 1992-1993 is een prooi voor Ajax! 66 AJAX MAGAZINE JUNI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 66