Terugblik seizoen 1992 -1993 Augustus September Oktober November December Een Ajax-jaar in vogelvlucht Na het Europees Kampioenschap en een korte vakantie barst het voetbalgeweld in augustus los. Ajax presenteert vanaf de eerste wedstrijddag een jonge, watervlugge buitenspeler. Zijn naam: Mare Overmars, gekocht van Willem II en voorbestemd in het seizoen 1992 - 1993 één van de grote revelaties van het seizoen te worden. De eerste topwedstrijd van het seizoen wordt, op 6 september, in het Olympisch Stadion verloren van PSV. Tegenover die tegenslag staat een soepele start in het UEFA Cup-toernooi. Ajax, de bekerhouder, heeft geen enkele moeite met de koploper in de Oostenrijkse competitie Casino Salzburg. Aan de 3-0 zege in de uitwedstrijd voegt Ajax veertien dagen later een 3-1 overwinning. Op de foto bereidt Dennis Bergkamp één van de twee doelpunten die Stefan Pettersson maakte voor. In oktober legt Ajax door een 3-0 overwinning bij Vitória Guimaraes een stevige basis voor het bereiken van de derde UEFA Cup-ronde. Maar oktober is ook de maand waarin de 16-jarige Clarence Seedorf voor het eerst zijn opwachting maakt in de hoofdmacht. In het Bekerduel tegen VW in Venlo (dat met 7-3 gewonnen wordt) valt de jonge all- rounder na bijna een uur spelen in voor Frank de Boer. In november wordt Feyenoord in de eigen Kuip met 3-0 kansloos gelaten. Het is de eerste- in een drieluik eclatante zege's over de Rotterdammers. November is ook de maand waarin het vertrek van een troetelkind van de fans, Bryan Roy, definitief wordt. Na door trainer Louis van Gaal om technische redenen uit de selectie te zijn gezet, meldt het Italiaanse Foggia zich als koper. In zijn eerste wedstrijd voor rood-zwarten, die in de Serie A gevaarlijk dicht bij de onderste plaats staan, lacht het geluk Bryan toe. Hij maakt één van de twee doelpunten waarmee Foggia Lazio met 2-1 verslaat. In de maand december komt Ajax slechts twee keer in aktie maar die twee wedstrijden zijn tekenend voor de schommelende prestatiecurve van de club. In een doorweekt Olympisch Stadion verliest Ajax van FC Twente, om vier dagen later op vreemde bodem Kaiserslautern van het kastje naar de muur te spelen. Een doelpunt Rob Alflen zorgt ervoor dat Ajax juichend (zie foto) het Fritz Walter-stadion verlaat. Nadat eerder met 2-0 van de duitsers was gewonnen, kan Ajax "overwinteren". Een speler die niet mee overwintert, is John van Loen, hij wordt vlak voor de jaarwisseling getransfereerd naar Feyenoord. AJAX MAGAZINE JUNI 1993 65

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 65