Van de redactie Er is al ontzettend veel geschreven en gezegd over het afscheid van Dennis en Wimr het winnen van de nationale beker, het missen van de landstitel en wat al niet meer. Toch kunnen wij er in het Ajax Magazine nummer 8 natuurlijk niet omheen. Net zo min als we de acht kampioenselftallen in de jeugd van Ajax mogen vergeten. Het was een emotioneel moment, toen op 27 mei rond de klok van tien uur afscheid werd genomen van Dennis Bergkamp en Wim Jonk. Geheel in Ajax-stijl werden de beide spelers door de supporters en voorzitter Van Praag in woord en gebaar bedankt voor alle voetbalschoonheid van de afgelopen jaren. We zullen de lobjes en stiftballetjes van Dennis missen alsmede de "trekstoten" van Wim. We zullen (en kunnen, dankzij de media) ze in Italië nauwlettend blijven volgen. De KNVB-Beker mag zeker worden beschouwd als een prijs waar niets aan mankeert. In de voetbalcultuur in Nederland wordt de nationale beker al jaren minder gewaardeerd. Ten onrechte want waarom zou een beker in Duitsland of Engeland meer waarde hebben dan in Nederland? Het spreekt ook internationaal bijzonder aan en geeft bovendien recht op Europees voetbal. Daar is dus niets mis mee. Velen zijn van mening dat Ajax de landstitel had behoren te pakken. Gezien het vertoonde spel in een aantal wedstrijden is dat ook terecht. De reden waarom het niet is gelukt levert een discussie op, waarin iedereen altijd wel een beetje gehjk heeft. De kille cijfers wijzen achter uit dat Feyenoord domweg meer punten veroverde. En dus terecht kampioen van Nederland is. Onze felicitaties zijn dan ook oprecht. Het volgend seizoen, dat alweer om de hoek staat, gaat Ajax het opnieuw proberen. Andermaal zal de landstitel het hoofddoel zijn in het seizoen 1993-1994, dat op 14 augustus weer van start gaat. Die toekomstmuziek klinkt alvast door in het Ajax Magazine 8, dat zich ook laat leiden door de zoete nostalgie van het terugblikken op de in het afgelopen voetbaljaar geschreven geschiedenis. Tijn Middendorp AJAX MAGAZINE JUNI 1993 5

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 5