Ajax 2 in de Ardennen Ajax 2 betaald voetbal Naast alle sportieve inspanningen is er bij Ajax ook plaats voor passende ontspanning. Ajax 2 deed daar in het voorjaar enige ervaring mee op. In het weekeinde van 22 april j.l. waren de spelers van het tweede elftal een lang weekeinde in de Ardennen. De dagen werden, anders dan met voetbal, aktief en sportief doorgebracht. Leider Herman Bosschieter bericht vanuit België. Het was in één woord fantastisch. Zowel spelers als begeleiders hebben bijzonder veel gelachen (zij het soms ten koste van een ander) en genoten van alle gezamenlijk ondernomen activiteiten. Maar alvorens we de grens overtrokken naar Malmedy in België, speelde het elftal bij PSV voor de beloftencompetitie. In deze wedstrijd maakte Wim Jonk na zijn lange achillespeesblessure zijn rentree. Al vrij snel kwamen we op 1-0 door Robin Fokke. Meteen na rust maakte PSV gelijk en vlak voor tijd lukte het Dries Bussatta niet de winnende goal te maken. Na afloop had PSV gezorgd voor een smakelijke broodmaaltijd en vervolgens reisden wij door naar België. Moe van de wedstrijd wilde iedereen bijtijds naar bed, omdat de volgende ochtend om half acht de wekker zou gaan en er een zwaar programma wachtte. Fietsen Het ochtend-onderdeel bestond uit een fietstocht op een mountainbike. Het enthousiasme van Toon, onze buschauffeur, won het van zijn geduld, want bij de eerste de beste steile afdaling vloog hij over de kop. Dat hinderde hem overigens niet om enige minuten later weer op volle snelheid een aantal spelers te passeren, waarbij we allemaal dachten: O, zal dat wel goed gaan?" Het ging helaas niet goed, omdat Toon voor de tweede keer de Ardennen ondersteboven wilde bekijken. Dit was tevens het einde van zijn wielercarrière. De rest van de ploeg vervolgde onder leiding van twee sportinstructeurs zijn weg. Afgezien van het feit, dat Dries Bussatta de verkeerde weg insloeg en Stefan Teeken een boskat op zijn weg vond (wat een valpartij met een gebroken ketting tot gevolg had), was het een bijzonder geslaagde rit, waarbij tot onze verbazing velen in staat bleken de steile hellingen zonder af te stappen te nemen. Vervolgens ging het naar Coo voor een kanotocht. Wat we hier hebben afgelachen, valt met geen pen te beschrijven. Reeds bij de start wisten Donnie Huysen en Remco Verbruggen, ten overstaan van een aantal toeschouwers, al bij het instappen uit de kano te vallen. Gedurende de hele tocht waren zij echter niet de enigen; met de regelmaat van de klok sloegen er een paar om. Omdat Dries Bussatta toch enige last van zijn geopereerde schouder kreeg, besloot hij zich met de stroom te laten meevoeren en de ogen te sluiten. Dit had tot gevolg, dat hij tussen twee bomen klem kwam te zitten en niet meer voor- of achteruit kon. Hij vroeg de trainer, die als één van de laatsten voorbij kwam, om hulp, maar helaas had deze zelf genoeg problemen en kon Dries niet bijstaan, wat hem later deed opmerken: "Trainer, is dit nu de teambuilding, waar je het al die tijd over hebt gehad?" survival De volgende ochtend, na een "teleurstellend avondje stappen, werd er een survivaltocht gehouden. Veel hindernissen waren voor onze getrainde jongens een peuleschil, wat tot gevolg had, dat de baldadigheid hoogtij vierde. Bij het oversteken van de rivier met een touw en touwbruggen was er maar een doel: hoe kan ik mijn maatje in het water doen vallen. Het enige onderdeel, waarbij het muisstil werd, was bij het langs een diepe afgrond klimmen met behulp van een touw. Eén van de laatste hindernissen, was het bereiken van de andere kant van de snelweg door een buizenstelsel, waardoorheen het bergwater naar beneden stroomde. We zullen geen namen noemen, maar vier spelers durfden toch de spanning niet aan om zich in de buizen te begeven, terwijl de begeleiders (nou ja, bijna allen) er met het grootste gemak doorheen waadden. De vier hebben dat nog lange tijd moeten horen. Dankzij Toon verliep de terugreis voorspoedig en binnen de tijd, die hij voor zichzelf had gesteld, arriveerden wij weer in Amsterdam. Mede namens de spelers, trainer Gerard van der Lem, fysiotherapeut Leo Echteld en ondergetekende als elftalleider, willen wij al degenen, die deze reis hebben mogelijk gemaakt hartelijk bedanken, alsmede ook Jan Buskermolen, die dit weekend namens de Evenementen commissie heeft bijgewoond. Dit verhaal hebben wij helaas door ruimtegebrek enigszins moeten inkorten. Excuses hiervoor aan de schrijver. (Red.) AJAX MAC. A7INF JUNI 1993 51

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 51