Met titel in eredivisie AJAX 2 betaald voetbal Ondanks de wat wisselende successen van ons tweede elftal slaagde de ploeg er toch in de kampioenschap binnen te halen. Tevens plaatste het elftal zich voor de nieuwe eredivisie voor tweede elftallen. Succes voor Ajax 2! door Herman Bosschieter In de voorlaatste competitiewedstrijd tegen RBC moest het elftal winnen om in de race te blijven voor het kampioenschap. In het doel stond Stanley Menzo die, ondanks diverse reddingen, een 1-0 achterstand niet kon voorkomen. Tot ieders opluchting maakte Michael Reiziger met een afstandschot 1-1. Daarna kregen we een handvol opgelegde kansen, maar daarvan werd de één na de andere verprutst. Alleen Clyde Wijnhard wist in de zestigste minuut te scoren. Zo bleef de wedstrijd tot het einde zeer spannend. In de laatste minuut stormde een aanvaller van RBC nog alleen op Stanley af, maar gelukkig vlagde de grensrechter voor buitenspel en bleef het 1-2. Kampioen De laatste wedstrijd van het seizoen tegen Haarlem moest de beslissing brengen, welke club kampioen zou worden van de reserve divisie A: Ajax of Feyenoord. Bij een overwinning konden wij dankzij een veel beter doelsaldo de kampioensvlag hijsen en aldus geschiedde. Op Wim Jonk na bestond het elftal uit spelers, die het gehele seizoen in het tweede elftal hadden gevoetbald. De technische staf was terecht de mening toegedaan, dat deze jongens de kroon op hun "voetbal- werk" moesten kunnen zetten. De wedstrijd op zich was niet van hoog kaliber. Klaarblijkelijk speelden de zenuwen toch een grotere rol, dan we hadden voorzien. We hadden zelfs op achterstand kunnen komen, ware het niet, dat Stefan Teeken in een één-op-één situatie de bal van de voeten van een Haarlem-speler plukte. In de tweede helft herhaalde hij dit nog eens, nadat Ajax reeds voor rust een 2-0 voorsprong had opgebouwd door een goal van Clyde Wijnhard vlak voor rust en een treffer van Clarence Seedorf uit een steekpass van Wim Jonk. Met deze voorsprong hoopten wij in de tweede helft beter voetbal te zien, maar jammer genoeg bleken wij niet in staat de rust te vinden, die nu eenmaal nodig is voor goed voetbal. Wel verschalkte Tarik Oulida tien minuten voor tijd de Haarlem doelman met een schitterende stiftbal en daarmee werd de eindstand (3-0) bepaald. In bad Na afloop werd het elftal en de begeleiding door het Ajax-bestuur, bij monde van de heer André Kraan onder het uitreiken van bloemen gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap. In de kleedkamer werden de champagneflessen ontkurkt en moest de begeleiding vluchten om niet traditie getrouw in het bad gegooid te worden. (Indien ook het landskampioenschap behaald wordt, zal ondergetekende zich daar niet aan onttrekken). Tenslotte werden allen in het spelershome onthaald Dolle pret bij de spelers van Ajax 2 die zojuist Haarlem met 3-0 hebben verslagen en met die overwinning kampioen zijn geworden. Niet alleen in de competitie, maar ook in het toernooi om de districtsbeker timmerde Ajax 2 voortvarend aan de weg. Foto: Louis van de Vuurst op een drankje en een hapje en konden verdere felicitaties in ontvangst worden genomen. Om bij de laatste acht van de districtsbeker te komen, moesten we in Heemskerk van ADO 20 winnen. Op een slecht veld, omringd door een talrijk publiek werd met 2-0 gezegevierd door twee treffers in de eerste helft. Eerst zorgde Michael Reiziger met een verwoestend afstandschot al vroeg voor 1-0 en vlak voor rust werd het uit een vrije schop van Alfons Groenendijk, die enigszins van richting werd veranderd, 2-0. Tussendoor verrichtte Stanley Menzo nog een formidabele prestatie, door een goed ingeschoten penalty van ADO '20 uit de hoek te tikken. Na de thee werd het een gezapige vertoning, waarin niets meer viel te beleven. De halve finale speelde Ajax dicht bij huis, op het terrein van ZPC tegen de gelijknamige club. Ondanks de concurrentie van de rechtstreekse televisie uitzending van MW - Feyenoord waren velen op deze "derby" afgekomen. Door een regelmatige 3-1 overwinning plaatste Ajax zich voor de finale. Herman Bosschieter AJAX MAGAZINE JUNI 1993 49

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 49