Wat een successen! Zaterdagamateurs Ajax 1 naar de hoogste klasse Op 14 april 1993 was het dan zover. Na een doelpuntrijke wedstrijd tegen Candia '66 was de doelstelling van de zaterdagafdeling bereikt: de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal. In precies tien jaar werden alle klassen doorlopen. Een felicitatie voor het gehele team en voor trainer Dick de Groot en leider Cees Boot in het bijzonder. Hoewel de meeste clubs in de afdeling al vrij snel afhaakten, bleef de ploeg van Zevenhoven ons het hele seizoen op de hielen zitten. En even leek die achtervolging serieus te worden, nadat Ajax twee maal gelijk speelde tegen HCSC en CSW (beide malen 2-2). Maar toen was het de beurt aan Zevenhoven om punten te verspelen. Ajax daarentegen pakte drie maal de volle winst met duidelijke cijfers. RKAVIC werd met 3-0 naar huis gestuurd en daarna was het de beurt aan Candia uit Rhenen. In de eerste helft speelde Ajax voor zo'n 1500 toeschouwers bij tijd en wijle fantastisch voetbal en aanvankelijk kwamen de gasten er niet aan te pas. Renato Dijksterhuis scoorde uit een vrije trap 1-0 en een minuut later was het Ruud Vahrmeijer die 2-0 aantekende. Omdat Ajax even gas terug nam, kwam Candia via een fraaie treffer terug tot 2-1, waarna Ajax binnen zeven minuten orde op zaken stelde. Dennis Bogaard uit een re-bound en Jerry Kisoor na een prima combinatie tussen Dennis Gerritsen en Omar Tahya beslisten de strijd vroegtijdig. Rust 4-1. Vervolgens spartelden de gasten nog even tegen, maar daarna scoorden Ramon Barkema met een prima kopbal 5-2, Dennis Gerritsen met een streep 6-2 en Omar Tahya na een goed uitgespeelde aanval 7-2. Candia bleef evenwel goed Dennis Gerritsen, de topscorer in de Tweede klasse, waar vervolgt de spits van Ajax zaterdag 1 zijn loopbaan? Foto: Louis van de Vuurst voetballen en bracht de eindstand op 7-4. Ajax was kampioen! Bengaals vuur en een tienduizendklapper dit onderstreepten dit historische moment. De laatste wedstrijd in en tegen Woudenberg was tenslotte een formaliteit: 6-0. Beker Voor de districtsbeker moest Ajax tenslotte buigen voor ZPC. Na een leuke wedstrijd, die in 2-2 eindigde, bleek Ajax in het nemen van strafschoppen de mindere. Ajax zorgde waarschijnlijk wel voor een record, want de ploeg van Dick de Groot verliet voor het derde achtereenvolgende jaar het bekertournooi zonder nederlaag in de reguliere speeltijd. DCG en AFC gingen ZPC voor. Wim Heisterkamp Ajax 2 Zoals in het laatste Ajax Magazine al was voorzien eindigde ons tweede team op een derde plaats door twee overwinningen in de laatste ontmoetingen. CSW 2 werd met 2-1 geklopt, na een matige eerste helft, waarin de tegenstander teveel ruimte kreeg, hetgeen goed werd uitgebuit. Tegen het reeds gedegradeerde Jong Holland 2 werd het een doelpuntenfestijn. Wij maakten er "slechts" zeven en gaven er drie weg. Ringo Spaargaren was driemaal succesvol, evenals Martin van Leuven. Ramon Bravo scoorde de zevende treffer. Rob Been sr Ajax 3 Het elftal, dat de titel al enige weken op zak had, diende voor de competitie nog te spelen bij Aalsmeer 4, een tegenstander die ons hoe dan ook een nederlaag wilde toebrengen. In een te harde wedstrijd trokken we toch met 4-3 aan het langste eind, met de winnende goal in de laatste minuut. Arie was drie maal succesvol, Dick van Wagtendonk eenmaal. Het slot van de competitie werd gespeeld bij Buitenveldert 4. Het werd een echte "walk-over", zoals al meerdere malen in deze competitie. We wonnen met 9-1 en bereikten daarmee 39 punten uit 20 wedstrijden. Een even waardig als imposant afscheid van de AVB, en nu maar kijken wat het in het volgend seizoen in de KNVB wordt. Wat rest zijn een aantal vriendschappelijke wedstrijden en toernooien. Het is een fijn seizoen geweest en daarvoor worden alle spelers bedankt en vooral ook onze verzorgster Karin Bons en vlaggenist F. Dijkstra. Frans Grootenboer AJAX MAGAZINE JUNI 1993 47

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 47