zijn, worden weloverwogen genomen. Aan een ieder, die ons gaat verlaten, geluk en veel succes toegewenst bij de verdere voortzetting van de voetbalcarrière. Teun Boogaard Junioren E 2 In deze periode stond het Bekerprogramma centraal, waarbij in de kwartfinale moeiteloos met 5-0 werd gewonnen van WA/De Spartaan. Dat betekende een halve finale-wedstrijd tegen Abcoude. Hierin waren we in alle opzichten sterker, maar helaas werd er voor de rust slechts eenmaal gescoord. Het werd vervolgens 2-0 uit een strafschop waarna het nog even benauwd werd toen Abcoude de achterstand verkleinde. Onze jongens lieten het echter niet verder komen, deden er nog een schepje bovenop en wonnen verdiend met 4-1. De eindstrijd was bereikt en die ging tegen AFC. Op het veld van St.Martinus bleek Ajax oppermachtig en met zeer goed voetbal werd AFC al in de eerste helft op een 3-0 achterstand gezet. De tweede vijfenveertig minuten gaven eenzelfde beeld, alleen werd er nu veel slordiger met de kansen omgesprongen. Desondanks werd het nog 5-0 en was Ajax de terechte Bekerwinnaar. Maar ook in de competitie was het een belangrijke tijd, want Ajax had nog alle kans op de titel. Omdat de E 2 een aantal wedstrijden achter was, werden doordeweekse wedstrijden ingelast, waardoor er een zeer zwaar programma ontstond. Daar hebben de jongens zich goed doorheen geslagen. Er werd achtereenvolgens gewonnen van Abcoude (3-1), Voorland (2-0), Argon (4-1), Buitenboys (4-3) en Swift (3-1). De laatste competitiewedstrijd, opnieuw tegen Abcoude, moest de beslissing brengen omtrent het kampioenschap. Misschien door de zenuwen, verliep de eerste helft zeer moeizaam en wisten we slechts eenmaal te scoren. Na de hervatting ging het een stuk beter. Met leuk voetbal en goede combinaties liepen we binnen tien minuten uit naar 3-0. Kort voor tijd werd aan alle onzekerheid een einde gemaakt en was het kampioenschap, dus ook "de dubbel" een feit. Een zeer knappe prestatie van de jongste jeugd. Edwin Kortlevers en Patrick Ladru Junioren C 1 Via trainer Herman Bormann ontvingen we werkelijk een berg kopij, door de spelers van het elftal zelf geschreven. Het is, gezien de beperkte ruimte die ter beschikking staat, echter ondoenlijk al die verslagen op te nemen. We moeten ons tot een paar stukken beperken, maar danken toch allen, die de moeite hebben genomen iets op te schrijven (red.) Ajax begon slecht in de wedstrijd tegen DWV en dat werd pas beter, toen Dennis na een kwartier 1-0 scoorde. Na de rust werd er veel doelgerichter gespeeld en werd de uitslag 6-0 door doelpunten van Dennis, Wouter (2x), Barry en Robin (met zijn linkerbeen). Stefan Beverley Toernooi van Oostende In het tournooi van Oostende in België, moesten we aantreden tegen Gent. Ajax speelde goed maar scoorde niet. Pas na een goede actie van Dennis kopte Wouter raak. In de tweede helft zakten we helemaal terug en kregen de Belgen een penalty, omdat Roy de mist in ging. Zij scoorden en zo bleef het 1-1. De wedstrijd tegen Genk, de halve finale, was erg spannend. Mischa wilde door het centrum van Genk doorbreken, maar dat mislukte. Hij kreeg wel een vrije schop. Die werd genomen door Dennis en die schoot hem via de muur tegen het net. 1-0 voor Ajax. In de tweede helft was Genk zeer aanvallend, maar hun gevaarlijkste man werd goed uitgeschakeld door Fural. Ook Roy was in deze wedstrijd goed in vorm. Door dit resultaat moest Ajax in de finale tegen Lierse SK Deze tegenstander hadden we in de voorronde al ontmoet en met 1-0 verslagen. Deze keer ging het anders, want we waren behoorlijk vermoeid en zij waren fysiek erg sterk. We speelden niet slecht, maar verloren teveel duels. Hoewel ze aan het einde gingen drukken, speelden we 0-0 en moesten we penalty's nemen. De tegenpartij scoorde ze alle vijf en bij ons miste Roy helaas de laatste. We werden dus tweede en daar waren we toch wel tevreden mee. Barry Dietz, Dennis Scharrenburg en Saresh Sowdaghar Ook Ali Bentohami, Roy van Ojik, Pascal Doest en Mischa van de Oudeweetering schreven nog bijdragen, hopelijk komen zij een andere keer aan de beurt, (red.) Junioren D 2 De uitwedstrijd tegen WA/De Spartaan leverde 5-1 overwinning op. Onder aanvoering van de goed spelende Mustafa Fransbergen wisten wij de hele wedstrijd een veldmeerderheid te houden. Dion van Zeist scoorde twee keer. Uit tegen Argon keken wij al snel tegen een achterstand aan maar in het verdere verloop werden de zaken rechtgezet: 6-1. De laatste twee competitiewedstrijden speelden wij tegen één en dezelfde tegenstander, het altijd lastige DCG dat op een derde plaats in de competitie vertoefde. Bij DCG slaagden wij erin om met geconcentreerd en snel spel een 3-0 voorsprong te nemen. Na een povere tweede helft kon een 4-1 overwinning in de boeken worden bijgeschreven. Dat betekende dat we in de thuiswedstrijd, een paar dagen later, aan één punt genoeg zouden hebben om de kampioensvlag te mogen hijsen. In een nerveuze, rommelige wedstrijd kwamen wij op een 2-0 voorsprong. Na de rust gingen alle registers open. Via goed aanvalsspel en enkele fraaie goals kwamen wij tot een 7-0 score. Kampioen! Jongens, nogmaals gefeliciteerd en ook een woord van dank aan de ouders, de supporters én het overdonderende vuurwerk! In het eigen Hans Kok-toernooi heeft de D 2 in zijn poule de eerste plaats behaald. Tegen Willem II werd met 2-0 gewonnen, tegen PSV in een goede wedstrijd met 4-0- en het tegenvallende Excelsior werd "slechts" met 4-0 verslagen. De laatste wedstrijd tegen Feyenoord was spannend en eindigde in 1-1. Ed Lefeber AJAX MAGAZINE JUNI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 45