De Ajax-jeugd heeft dit seizoen weer van zich laten spreken. Liefst acht van de tien jeugdteams eindigden op de eerste plaats. Een score om trots op te zijn en het bewijs hoe goed de jeugdteams presteren tegen vaak oudere en fysiek sterkere tegenstanders. Helaas heeft niet iedere jeugdleider de moeite genomen in het kort het kampioenschap van zijn elftal te memoreren. De prestatie is er evenwel niet minder om. Junioren A 2 kampioen en...afscheid De A2 junioren hebben als groep een goede prestatie geleverd, door met maar liefst vier punten voorsprong op nummer twee bovenaan te eindigen in de le divisie van de landelijke Coca Cola competitie. Dit spreekt te meer aan als men bedenkt, dat A 1 teams van gerenommeerde clubs als Sparta, FC Utrecht, AZ, Volendam en Cambuur op ruime achterstand werden gehouden. Uit, tegen ADO/Den Haag werd in een "stevige" wedstrijd met 5-2 gewonnen. Door in een goede discipline, overigens met vijf B-junioren, te blijven spelen werd er goed gepresteerd. Richard Post (2), Dave van der Bergh, Marco van Gulik en Roy van der Mije scoorden. In een spannende wedstrijd werd op Elinkwijk een zwaar bevochten 2-1 zege behaald. Voor rust werd een 2-0 voorsprong genomen via Kiki Musampa en Danny Landzaat en in een rommelige tweede helft hield Ajax met pijn en moeite stand. Aangezien "concurrent" Volendam gelijk speelde, was het kampioenschap binnen. De spontane hulde, die de spelers en ouders, na afloop van de wedstrijd thuis bij Tijdens de rust van Ajax - Fortuna Sittard liepen alle kampoienselftallen van de Ajax-jeugd een ereronde op het hoofdveld. Sommige kampioensbloemen vonden hun weg naar het publiek. Foto: Louis van de Vuurst de zieke trainer "Spitz" Kohn brachten was hartverwarmend. De laatste ontmoeting, uit tegen UVS in Leiden, zou nog een "wedstrijd" kunnen worden, was vooraf de stelling, gezien de nog aanwezige promotiekansen. UVS werd geen succes gegund en op alle fronten afgetroefd, waarmee wij ruimschoots onze sportieve plicht vervulden. Harold Daling (4x), Kiki Musampa en Björn Lindenbergh waren de schutters. Aangezien we met de spelers van de Al die in Rotterdam tegen SC Feyenoord kampioen geworden waren, in één bus terugreisden, werd het een plezierige tocht naar Amsterdam. Ieder jaar, na afloop van het seizoen - begin mei - worden de eindbeslissingen genomen met het oog op het nieuwe seizoen. Bijzonder spijtig is het dan altijd weer om afscheid te moeten nemen van diverse spelers. Beslissingen, die hoe hard en teleurstellend voor de betrokkenen ook AJAX MAGAZINE JUNI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 43