Willem II - Ajax Ajax - Feyenoord FC Twente - Ajax Bijzonderheden Arbiter Jol geeft gele kaarten aan de Willem Il-er Arno Hofstede en aan de Ajacied Edgar Davids. Laatstgenoemde ziet na een overtreding op Hans Vincent voor de tweede keer geel en wordt van het veld gezonden. Trainer Van Gaal wisselt 25 minuten voor tijd Dennis Bergkamp ten faveure van Johnny Hansen. Door een deel van de pers wordt deze aktie meer uitgelegd als een morele vingerwijzing aan het adres van de topscorer, dan als een taktische ingreep. Ten zuidoosten van Tilburg speelt PSV in Dordrecht tegen Dordrecht '90. De wedstrijd wordt na de rust niet hervat na een door de politie serieus genomen bom melding. Op het moment van staken staat PSV met 1-0 voor. Commentaar Louis van Gaal: We tonen niet langer de wil om te winnen en dreigen af te glijden naar een niveau waarop zelfs Heerenveen ons kan verslaan." Dennis Bergkamp: "De laatste keer dat me zoiets (bedoeld wordt de wissel Bergkamp voor Hansen, red.) is overkomen was geloof ik onder Linder." Bijzonderheden Het Olympisch Stadion is uitverkocht. Wim Jonk wordt na afloop gehuldigd als de Man of the Match. Bij Ajax ontbreekt vanwege een schorsing Edgar Davids. Zijn plaats in het elftal wordt ingenomen door Tarik Oulida. Bij Feyenoord is Joszef Kiprich vanwege een blessure niet van de partij. Commentaar Ronald de Boer: "We hadden een slijtageslag verwacht, beuken. Ik dacht echt: ze gaan erop." Wim van Hanegem: "Ik kan niet geloven dat mijn spelers bang waren voor Ajax. Als ik twee keer op mijn flikker zou hebben gekregen zou ik zo snel mogelijk revanche willen nemen. Als ze bang zijn moeten ze dat zeggen. Dan had ik ze niet hoeven opstellen." Het Olympisch Stadion vierde als vanouds feest met Ajax, dat aartsrivaal Feyenoord op een niet mis te verstane 5-2 nederlaag trakteerde. De totaalstand na drie wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord in het seizoen 1992-1993 werd daarmee op 13 - 2 gebracht. Op de foto troeft Ronald de Boer Feyenoorder Ruud Heus af. Bijzonderheden Enig lichtpunt in het bleke optreden van Ajax is de invalbeurt van Dan Petersen die een constant gevaar betekent voor de Twentse defensie. In de 50e minuut krijgt Ajax een strafschop na een overtreding van Ruud Kool op Dan Petersen. Stefan Pettersson schiet de penalty echter via de lat over. Scheidsrechter Roelof Luinge geeft twee Twente-spelers een gele kaart: Jan Gaasbeek en Ruud Kool. De Ajax-aanhang maakt zich boos over de slechte prestatie van het elftal en moet door de Enschedese politie in het tribunevak worden gehouden. Ajax speelt zonder de geschorste Edgar Davids. Commentaar Rob Baan: "Ik beschikte over elf geladen spelers die voor een optimaal resultaat knokten". Danny Blind: "Met uitzondering van het duel met Feyenoord hebben wij de laatste vijf wedstrijden ondermaats gepresteerd. In ons systeem merk je het direct wanneer vier spelers falen. De linies spelen ver uit elkaar, dan valt er meteen een gat als enkele schakels het laten afweten. Louis van Gaal: "Zeven spelers waren enorm scherp, vier konden dat niet opbrengen." Namens Ajax leidt Dan Petersen de aanval tegen Willem II. Door met 1-0 van de Tilburgers te verliezen hees Ajax in feite de witte vlag in de competitiestrijd. AJAX MAGAZINE JUNI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 39