geweldige sfeer in een stadion weten te creëren en waarmee men sluitende afspraken -in dit geval over de vuurwerkshow- kan maken. Wim en Dennis waren zichtbaar aangedaan. De algemene opinie na afloop was dan ook, dat er maar heel weinig clubs ter wereld zijn, die hun spelers zo'n afscheid bereiden. Ajacieden, dank daarvoor. Sectiebestuur Er is weer een nieuw sectiebestuur betaald voetbal. Graag wil ik de heren, onder aanvoering van de uitmuntende voorzitter Jos Staatsen, vanaf deze plaats veel succes toewensen. Ik hoop, dat zij niet alleen oog zullen hebben voor individuele belangen van BVO's maar met name maatregelen zullen nemen om het betaald voetbal in Nederland gezonder te maken. Veel aandacht zal ook uit moeten gaan naar het competitieprogramma. De bond mag zich niet langer verschuilen achter de zogenaamde burgemeestersverboden. Het afgelopen seizoen heeft namelijk overduidelijk aangetoond, dat met name Ajax in de problemen is gekomen door kortzichtigheid en nalatigheid van verantwoordelijken, waarbij men elkaar intern de zwarte Piet toeschuift. COTASS De campagne voor de introductie van COTASS, het systeem voor het geautomatiseerd verkopen van toegangsbewijzen, is inmiddels opgestart. Het komende seizoen krijgt iedereen die naar ons stadion komt er mee te maken. Wanneer alle BVO's zich hierbij hebben aangesloten, bezit Nederland op dit gebied het modernste terugkijken op hun tijd bij Ajax. Onze zaterdagafdeling viert dit jaar haar tweede lustrum en dat feest is opgeluisterd met de promotie van ons eerste elftal naar de hoogste afdeling. Mooier kan het niet. Het Zaterdag 1 elftal en alle andere kampioenen wil ik vanaf deze plaats nog eens van harte feliciteren. Jullie zorgen er mede voor, dat er door het gehele land ieder jaar weer lovend over Ajax wordt gesproken. Opnieuw Tja, en dan is nu de vakantietijd aangebroken. Even geen voetbal, even ontspannen. Het publiek kan zijn aandacht een tijdje op andere zaken richten, terwijl onze technische en administratieve staf alweer druk doende is geweest met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. Maar dat is nu juist het leuke van alles: de tellers gaan weer op nul en we beginnen straks gewoon weer opnieuw. Prettige vakantie! Michael van Praag, Voorzitter. systeem ter wereld. Ik vertrouw er op, dat U deze nieuwe serviceverlening zult gaan waarderen. Jeugd en zaterdagafdeling Ook dit jaar zullen bij onze jeugd een aantal spelertjes (moeten) vertrekken. Ik wens ze namens het bestuur veel succes bij de andere club toe en hoop, dat ze met een prettig gevoel zullen Het afscheid van Wim Jonk en Dennis Bergkamp, na afloop van Ajax' laatste thuiswedstrijd van het seizoen, was zonder meer indrukwekkend. De wijze waarop beide spelers uitgeleide werd gedaan, was voorbeeldig en een bevestiging van de goede relatie tussen Ajax en zijn supporters. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE JUNI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 31