Marc Ovcrm, Van de voorzitter Het vertrek van Wim en Dennis, de winst van de KNVB-Beker, de promotie van de zaterdag 1, het uitstekende kontakt met de supporters, de vele kampioenselftallen.. Het zijn een aantal zaken die voorzitter Michael van Praag aanhaalt in zijn laatste bijdrage van dit seizoen in het Ajax Magazine. Met de blik gericht op de toekomst. Foto: Louis van de Vuurst De tellers gaan wei Na zes jaar is het ons weer gelukt om de KNVB-beker te winnen. Het behoeft geen betoog dat wij daar heel erg blij mee zijn. Het is echt 'nederlands" om deze beker een troostprijs te noemen. Vertelt U mij bijvoorbeeld eens bij welk ander toernooi je in zes wedstrijden Europees voetbal kan spelen. De opmerking, dat er in het Europacup-2 toernooi minder aansprekende tegenstanders optreden is natuurlijk onjuist. Een landelijke bekerwinnaar is a priori niet het sterkste team van een land, zo luidt de onderliggende theorie. "Is de kampioen van een land dan altijd het beste team van een land vraag ik me in antwoord daarop maar eens af. Het antwoord is natuurlijk: "neen"! Daarvoor hoeven we dit jaar niet eens over onze landsgrenzen heen te kijken. Bekerfinale De Bekerfinale tegen Heerenveen was de wedstrijd van het publiek. Friezen in Heerenveen-outfit naast Amsterdammers in Ajax-tenue, die elkaar over en weer sigaretjes uitdeelden. Het door onze sides ingezette: "We are the Champions", dat door de Friezen weer werd overgenomen...in één woord: grandioos. Dennis en Wim Ik heb me na afloop van de Bekerfinale laten ontvallen, dat het gehele betaalde voetbal er in samenwerking met de KNVB eens voor zou moeten zorgen, dat die tweehonderd jongelui, die in Nederland onze competitie met hun wanordelijkheden verstoren, in een gezamenlijke actie van de velden worden verbannen. Welnu, daar sta ik nog steeds vierkant achter. En deze mening wordt nog eens versterkt wanneer ik terugkijk op het indrukwekkende afscheid van Wim jonk en Dennis Bergkamp op 27 mei j.l. Want wat is het toch heerlijk om supporters te hebben, die zo'n AJAX MAGAZINE JUNI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 30