zitten uppen miz" Ook al doet de uitslag (6-2) anders vermoeden, onze ploeg kreeg het van de Friezen niet cadeau. Tot ongeveer twintig minuten voor het einde bij een 2-1 voorsprong voor Ajax was het nog onzeker welke kant het uit zou gaan. Edgar Davids had na zeven minuten de altijd belangrijke eerste goal gemaakt, Heerenveen zat zeker niet stil, was gewend in bekerduels eerst achter te komen en schoot zichzelf zowaar naast de onzen. De 2-1 van Mare Overmars, vlak voor rust, werkte geruststellend. Die stand bleef lang zo, tot de man van de wedstrijd, Dan Petersen, die zijn directe tegenstander voorbij liep alsof hij er niet stond, een prima actie ondernam en Stefan Petterson in stelling bracht: 3-1. Er brak iets bij de sympathieke Heerenveeners. De krachten bleken op, waardoor Ajax simpel tot 6-1 uitliep via goals van Dennis Bergkamp, Dan Petersen en Mare Overmars. Op de valreep wist Heerenveen de eindstand op 6-2 te bepalen. Ajax was winnaar van de KNVB beker, voor de twaalfde maal in de historie van de club. Een prijs om trots op te zijn. Menigeen sprak van een "troostprijs". Ten onrechte want het is een prijs die recht geeft op het spelen in Europa Cup toernooi voor Bekerwinnaars en dat is, na twee jaar in het UEFA Cup-toernooi te zijn uitgekomen, een stapje voorwaarts in het internationale voetbal. Hier is de euforie wat minder, was ook het feestje op het Leidseplein wat bescheidener maar dat maakt de prestatie er niet minder om. Afscheid De voltallige ploeg liep voorafgaande aan de thuisontmoeting tegen FC Groningen een ere-ronde met de Beker. De wedstrijd zelf had verder weinig om het lijf en leverde Ajax 4-0 winst op. Danny Blind, Stefan Pettersson (2x) en, via zijn honderdste competitiedoelpunt, Dennis Bergkamp waren de doelpuntenmakers. De inhaalwedstrijd tegen Fortuna Sittard, op 27 mei, stond in het teken van het afscheid voor eigen publiek van Dennis Bergkamp en Wim Jonk. Rondom deze ontmoeting waren wat extra festiviteiten georganiseerd, zoals de bekendmaking van Ajacied van het Jaar" (Dennis Bergkamp) en in de rust een invasie van alle kampioenselftallen en bekerwinnaars van de Ajax-jeugd. Negen teams liepen hun ereronde. De wedstrijd zelf verliep voor Ajax naar wens door ondermeer twee goals van Bergkamp die bijdroegen aan de 5-1 overwinning. Ronald de Boer, Stefan Pettersson en Dan Petersen troffen ook doel. Na afloop volgde een ongelooflijk vuurwerk, vriendelijke woorden van voorzitter Van Praag en liepen de Italië - gangers hun laatste ronde op het veld in De Meer. Een waardig afscheid voor twee schitterende voetballers die, naar wij verwachten, ook over de grens het publiek in vervoering zullen brengen. Heel Ajax zal hun daden nauwlettend volgen. Nog eens wensen wij Dennis en Wim al het goede toe in hun verdere toekomst. Seizoenslot De laatste punt aan het seizoen 1992 - 1993 werd in het Galgenwaard-stadion gedraaid. Voor het eerst sinds 1985 kwam Ajax met de volle winst terug. Doelpunten van Bergkamp (echt zijn laatste voor Ajax) en Ronald de Boer zorgden voor een 2-1 zege. In Groningen werd Feyenoord kampioen van Nederland en uiteraard gaan onze oprechte gelukwensen naar de Rotterdammers. Een voetballóze periode, die door velen voor de vakantie zal worden benut, ligt vóór ons. Op 5 juli staat de eerste training alweer op de agenda, de start van de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Enkele data verdienen aparte vermelding. Op 4 augustus, aan het slot van de Open Dag in en rond het Ajax-stadion, treedt Ajax in het Olympisch Stadion aan tegen Barcelona. De strijd om de Supercup tegen landskampioen Feyenoord vindt op 11 augustus plaats terwijl de competitie 1993 - 1994 op 14 augustus van start gaat. 10 AJAX MAGAZINE JUNI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 10