die schitterende wedstrijden van het vorig seizoen tegen Genoa en Torino. De nederlaag in Frankrijk bleek achteraf funest. Dit seizoen geen echt succes voor de Nederlandse deelname aan het Europese voetbal. Jammer. Daags na de uitschakeling verlengden Mare Overmars en Clarence Seedorf hun contract met Ajax tot 1 juli 1996. Dit alles te bezien in het kader van de toekomst van het elftal voor de komende jaren waarbij Louis van Gaal vaak herhaalde toch ook over te zullen gaan tot het aantrekken van spelers van buitenaf om de straks open gevallen plaatsen zo volwaardig mogelijk in te vullen. Ajax heeft schitterende spelers in huis maar in ze zijn in leeftijd nog erg jong. En omdat de mutaties in het elftal zich in In het UEFA Cup toernooi beet Ajax in de kwartfinale de tanden stuk op het Franse Auxerre. De 4-2 nederlaag van de heenwedstrijd kon in het Olympisch Stadion niet worden rechtgezet. Op de foto poogt Edgar Davids een bres te slaan in de Auxerre-verdediging. Johan Cruijff, hier op een archieffoto in het Ajax- shirt aktief, is inmiddels ook als wassen beeld te bewonderen in Madame Tussaud's Scenerama in Amsterdam. flink tempo hebben opgevolgd is het vrijwel onmogelijk alle aanvullingen uit de eigen kweekvijver te halen. Inmiddels is de eerste speler die de Ajax-kleuren komt verdedigen bekend: Vitesse-spelmaker John van den Brom. Het jaarlijks terugkerende feest van de Bordjesclub werd dit jaar precies op de verjaardag van Ajax, 18 maart, gehouden. Een verslag leest U elders in dit Magazine. Ajax vervolgde de competitie met een halve finale van het KNVB-bekertoernooi. 45.000 mensen in het stadion én een rechtstreekse TV-uitzending en als inzet een plaats in de finale tegen Heerenveen, dat zich een dag eerder had geplaatst ten koste van FC Den Bosch. Het ontbreken van Jonk en Blind en het wat mindere spel van onze ploeg in de laatste wedstrijden, zorgden niet bepaald voor gerustheid bij de Ajax-aanhang op een goed resultaat. Maar juist dan is Ajax op z'n best! Het werd een voetbalshow van Ajax waarbij de Rotterdammers volledig zoek werden gespeeld én Ajax een wedstrijd speelde die de historie in zal gaan als "de maar-0-5 om de beker tegen Feyenoord. Want het had ook 0-8 of meer kunnen en eigenlijk moeten zijn. Met een surplus op alle fronten liet Ajax de Rotterdammers alle hoeken van het veld zien. Het ene doelpunt was nog mooier dan het andere. Eerst de actie van Pettersson in de loop naar Edgar Davids en, zei hij, "simpel binnenkant rechts". Dan het kunstwerk van Dennis Bergkamp voor de ogen van Ed de Goey. De 0-2 vlak voor rust was dodelijk voor Feyenoord. Wim Jansen zag de bui al hangen en had het in de pauze meer over een 0-3 voor Ajax dan de verwachting dat zijn ploeg nog iets zou kunnen terugdoen. Hij kreeg gelijk want weer Edgar Davids scoorde simpel na een goede actie Pettersson-Overmars. Dennis Bergkamp scoorde eenvoudig op aangeven van Marciano Vink, waarna Edgar Davids zijn uitstekende wedstrijd perfect afrondde met zijn derde en Ajax' vijfde goal. Onze ploeg dus in de finale tegen Heerenveen op donderdag 27 mei. bezoek aan Leeuwarden waar het plaatselijke Cambuur bestreden werd. Omdat de blessurelij st nog steeds niet erg wilde krimpen, moest ons elftal weer zonder een aantal basisspelers aantreden. De wedstrijd verliep redelijk naar wens met slechts een 3-1 winst door Bergkamp (2x) en Mare Overmars. Silooy hielp Cambuur aan de tegentreffer. Verdediger Dick van Burik maakte in deze wedstrijd als invaller zijn debuut in het elftal. Ronald de Boer Maar liefst elf internationals, waaronder een aantal Ajacieden, zegden wegens blessures af voor de interland tegen San Marino. De Ajacieden Silooy, Overmars en Frank en Ronald de Boer meldden zich voor Oranje. De 6-0 winst was "volgens schema". Ronald de Boer vierde zijn debuut met een doelpunt (penalty) en zijn portret komt naast dat van Mare Overmars komt te hangen in Ajax' galerij der internationals. In de competitie had Ajax nog tien wedstrijden en te gaan, waaronder een aantal lastige. Zoals het bezoek aan Vitesse. De Arnhemmers hadden nog alle uitzicht hadden op Europees voetbal. Onze ploeg was aanvankelijk niet helemaal bij de les en keek al rap tegen een 2-0 achterstand aan. De tweede helft was helemaal voor de onzen. Op het knollenveld kwam Ajax steeds beter en Vitesse steeds minder in het spel, maar moesten we tot een kwartier voor tijd wachten voor Seedorf 2-1 scoorde. In de allerlaatste minuut lukte het Stefan Pettersson 2-2 te maken nadat Ronald de Boer de paal had geraakt. Op de laatste dag van maart stonden -voor de tweede keer dit seizoen- Feyenoord en Ajax tegenover elkaar in De Kuip, nu in de AJAX MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 9