Dennis Bergkamp en Marciano Vink schreeuwen het uit in De Kuip: Ajax heeft Feyenoord in de halve finale van het KNVB Bekertoernooi met 5-0 verslagen!. scherpte nam wat af, de concentratie werd minder, met als gevolg een 2-1 achterstand. Voor rust bracht Marciano Vink de partijen weer op gelijke hoogte. Men mocht verwachten dat in de tweede helft alles weer onder controle gebracht zou worden. Gek genoeg lukt dat niet en zagen de Fransen kans tot 4-2 uit te lopen door grote slordigheden in onze verdediging. De eerste nederlaag sedert september 1989 (Austria Wien) was een feit. Onverwachte nederlagen, het komt meer voor in het voetbal. Overigens deden de andere Nederlandse clubs het niet veel beter. PSV ging onderuit tegen IFK Göteborg en Feyenoord tegen Spartak Moskou. Geen vreugdevolle week voor het Nederlandse clubvoetbal. Kampioenen Op zaterdag 6 maart meldde zich de eerste kampioen bij Ajax in het Zaterdagvoetbal. De 3-3 tgen O WO was voldoende om de titel te veroveren en te promoveren naar de KNVB. Felicitaties aan leider Frans Grootenboer en alle andere betrokkenen. Ook de BI junioren behaalden een maandje later -ongeslagen- de titel in hun klasse en plaatsten zich voor de landelijke jeugdcompetitie van volgend seizoen. Hopelijk komt dit team van Rolf Grootenboer dan meer weerstand tegen. 172 goals maken in 20 wedstrijden en maar 10 tegen kan met het oog op deopleiding natuurlijk niet bevorderlijk zijn. Kop van Jut Vervolgens ging Ajax naar Volendam zonder Jonk en Bergkamp en moest Stanley Menzo in het doel plaats maken voor Edwin van der Sar zoals dat wel meer in een elftal gebeurt wanneer een speler een matige periode doormaakt en een ander de kans krijgt zich te manifesteren. Dat de media aan deze wissel een meer dan normale belangstelling gaf, Stanley Menzo zo'n beetje moest fungeren als "het kop van Jut" en Van der Sar onmiddellijk met argusogen werd gevolgd, was wel erg overdreven. De wedstrijd lverde een magere parij en dito uitslag (0-0) op. Dat was jammer want de punten werden steeds "duurder". Ajax had nogal wat inhaalwedstrijden te spelen en reisde op woensdag 10 maart Roda JC. Met een steeds groter wordende ziekenboeg moest Louis van Gaal improviseren. Er stond een vrijwel komplet nieuwe midden-as op het veld, met Frank de Boer, Clarence Seedorf, Jari Litmanen en Stefan Pettersson. Roda werd prima bestreden. Goals van Litmanen (z'n eerste) en een ongelooflijke knal van Ronald de Boer in de kruising zorgden voor de Ajax- productie en een 2-1 ruststand. In de tweede helft maakte Stefan Pettersson aan alle onzekerheid een einde en ging Ajax met twee punten terug naar Amsterdam. Stadion Er gebeurde meer, die dagen. 10 maart 1993 zal ook de geschiedenis ingaan als datum waarop het gemeentebestuur van Amsterdam akkoord ging met de bouw van het nieuwe stadion. Een zeer belangrijk moment voor Ajax, de toekomstig vaste bespeler van wat de echte nationale voetbaltempel moet gaan worden. Vanaf het moment dat het huidige bestuur was aangetreden (januari 1989) is het intensief bezig geweest om, samen met de Gemeente Amsterdam, te komen tot een nieuw stadion. Nu, ruim 4 jaar later, kan de bouw beginnen en dat geeft reden genoeg om in dit Magazine ruim aandacht te besteden aan dat stadion. Opdat iedereen weet hoe het allemaal zo gekomen is, hoe het uiteindelijk gaat worden, dat U weet waar U, publiek, straks in terecht komt. Het wordt iets heel moois...Ajax waardig! Complimenten aan iedereen binnen de club die zich in de afgelopen jaren heeft bezig gehouden en in het bijzonder Uri Coronel en Arie van Os. De eerste paal zal in september in de grond verdwijnen en de datum van oplevering staat ook als vast: 22 juni 1996! Naar wij aannemen met enig voorbehoud... Jonkies De jonge ploeg van Kerkrade" moest het op de zaterdagavond in eigen huis opnemen tegen RKC, dat eerder PSV in Eindhoven met 3-0 het bos in stuurde. De fysiek sterke tegenstander maakte het de jonkies van Ajax knap lastig, waarbij het publiek ons elftal toch meer had moeten steunen in plaats van afkeurend te fluiten op momenten dat het minder ging. De invalbeurt van Marciano Vink een half uur voor tijd, drukte een behoorlijk stempel op de wedstrijd. Zelf maakte hij 1-0 en het werd 2-0 door een eigen inzet van RKC-er Van Herpen* De tegengoal vlak voor tijd weerhield Ajax er niet van de winst te pakken. Belangrijk, omdat de concurrentie het onderling gelijk hield. Vervolgens was het weer Europa Cup voetbal, tegen Auxerre in het Olympisch Stadion. Alles en iedereen had zich optimaal voorbereid om die vervelende 4-2 achterstand ongedaan te maken. 2-0 of 3-1 dat moest het worden. Helaas, het werd 1- 0. Dus niet genoeg, over en uit. Zo gaat dat in bekervoetbal. Rust 0-0, met een bijna dramatisch eerste kwartier voor onze ploeg. Daarna hervond men zich, maakte Frank de Boer met nog een half uur te spelen 1-0 maar die tweede goal wilde er niet in. Het zat niet mee en het Europa Cup avontuur was ten einde. Dat was even wennen, helemaal als we terugdenken aan AJAX MAGAZINE MEI 1993 7

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 7