Europa Cup-lee en Beker-vreugd kroniek door Tijn Middendorp foto's: Louis van de Vuurst Ging het Ajax in de Europa Cup dit keer minder voor de wind, in de strijd om die andere beker (KNVB) liep het een stuk beter af. Een finale plaats veroveren ten koste van FC Twente en Feyenoord in uitwedstrijden is zeer verdienstelijk. Daar tussendoor werden de competitiewedstrijden, ondanks een groot aantal blessures, redelijk gunstig afgewerkt. Tegenover het jammerlijke verlies bij PSV stond de plezierig winst in Enschede bij FC Twente waardoor Ajax zich een plaats verwierf bij de laatste vier in de strijd om de KNVB-beker. In die halve finale zou op 31 maart Feyenoord, in de De Kuip, de tegenstander zijn. Cruyff bij Madame Tussaud Op de woensdag 24 februari vond de onthulling plaats van het wassenbeeld van Johan Cruijff bij Madame Tussaud Scenerama op de Dam in Amsterdam. Die werd verricht door voorzitter Michael van Praag in aanwezigheid van de moeder van Johan en broer Henny. De maestro zelf was er vanwege drukke werkzaamheden en de (toen) aanstaande geboorte van het eerste kleinkind niet bij. Gezien het feit dat volgens onderzoek meer dan twee miljard mensen in de wereld zijn naam kennen, is het natuurlijk volkomen terecht dat er een dubbelganger van Johan Cruijff te vinden is in de Koepel der Bekenden", bij andere grootheden als Ghandi, Churchill, Chaplin, Marilyn Monroe en J.F. Kennedy. De wassen Cruijff staat er niet in z'n voetbaltenue met het bekende nummer 14, maar in gewone dagelijkse kleding. "Cruijff is en blijft Ajacied", zei Michael van Praag in z'n korte toespraak, "en hij weet op zondag nog eerder dan ik wat de uitslagen zijn geweest van de jeugdelftallen". Overmars international De interland tegen Turkije in Utrecht kende natuurlijk weer een aantal spelers van onze club. Zelfs een debutant: Mare Overmars, die na bijna een jaar Ajax wel erg snel de top van het Nederlandse voetbal heeft bereikt. Zijn portret zal inmiddels zijn toegevoegd aan de galerij van Ajax-(Oranje-)internationals, die te bewonderen is in de catacomben van ons stadion. Mare debuteerde zeer sterk, maakte het eerste doelpunt en kon terugzien op een prima wedstrijd, samen met de andere Ajacieden Sonny Silooy, Dennis Bergkamp, Wim Jonk en invaller Frank de Boer. De 3-1 winst hield het Nederlands elftal in de race om een plaats bij het WK. Auxerre Daags na de interland verlengde Danny Blind zijn contract tot 1 juli 1995. De thuiswedstrijd tegen Volendam werd door overvloedige sneeuwval afgelast en daarna ging het snel naar de eerste wedstrijd van Ajax tegen Auxerre in de kwartfinale van het UEFA Cup-toernooi. Zo op het eerste gezicht een vrij onschuldige wedstrijd tegen een ploeg die het in de Franse competitie maar matig deed en waar dus eigenlijk weinig weerstand van te verwachten was. Dat bleek aanvankelijk ook het geval, na (weer) een snelle openingsgoal, van Stefan Pettersson. De 6 AJAX MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 6