Kleinsma Simone "Theatervoorstellingen zijn fysiek heel zwaar" Supportersvereniging Ajax Simone Kleinsma is op verschillende terreinen aktief. Zij heeft aan cabaret gedaan met Gerard Cox, was te zien in een televisieprogramma over taal, speelde mee in musicals met Jos Brink en in de revue met André van Duin, vertolkte grote rollen in Sweet Charity, Les AAiserables en Funny Girl. Dit seizoen heeft de energieke duizendpoot een eigen programma waarmee ze door het land reist en dat volle zalen trekt: Simone Friends. Een voorstelling met zang, dans en sketches. Het is een voorstelling die een goede conditie vereist. En juist daarom traint Simone Kleinsma regelmatig in het krachthonk van Ajax, de club die zij bovendien een warm hart toedraagt. Goddelijk kwaad Over haar nieuwe show, waarin haar "friends" bestaan uit vijf zangers en dansers en een orkest van zes man, zegt Simone: "Ik geef twee uur lang toe aan het goddelijk kwaad, daarmee bedoelik de dingen die we eigenlijk zouden willen doen, maar niet doen omdat onze omgeving dat niet goedkeurt, of omdat het tegen de heersende normen indruist." Kleinsma merkt dat het publiek nog even aan de nieuwe Simone moet wennen. "Als musical-ster heb je kennelijk een braaf imago, nu ziet het publiek meteen de eerste tien minuten toch de Simone Kleinsma die ik echt ben." "Oude trut" Theatervoorstellingen, en dan vooral het avond aan avond meespelen in een musical, zijn fysiek heel zwaar, vindt Simone Kleinsma. Een vergelijking met sporters is gemakkelijk te trekken. Hoewel, een voetballer met haar leeftijd heeft zijn beste tijd vaak al gehad! Voor Simone begint het eigenlijk pas. "Ik ben nu 34", zegt Simone, "en veel van mijn collega's in de nieuwe show zijn midden-twintig, wat een oude trut ben ik eigenlijk, dacht ik laatst voor het eerst. Maar zo voel ik mij helemaal niet. Ik wil dit soort show en de musical ook aankunnen als ik 40 ben, alleen zal ik er dan meer moeite voor moeten doen." Echte Amsterdamse "Het is heel belangrijk dat de sfeer in de ploeg goed is, want ik zou het verschrikkelijk vinden als ik in een productie sta, waarin haat en nijd de boventoon voeren. Dat je gedwongen naar elkaar te lachen, terwijl je elkaar in de kleedkamer niet kan luchten of zien." Simone Kleinsma is een echte Amsterdamse, maar ze draagt het hart niet op de tong. "Ik ben niet iemand die meteen zegt: dat bevalt me niet. Vroeger hield ik altijd mijn mond dicht. De laatste jaren komt er meer uit; na een tijdje explodeert de boel. Als ik echt kwaad ben, loopt er een briesende stier door het pand!" Aldus Simone Kleinsma, de Amsterdamse ster die bij Ajax haar conditie optimaal houdt. AJAX MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 61