=rsson Karrière 7 Foto: Louis van de Vuurst Deel 6 door Ruud Pompert Na Jari Litmanen, Danny Blind, Alfons Groenendijk, Rob Alflen en Ronald de Boer is er in deel 6 van de serie "Karrière 7" ruimte gemaakt voor centrum-spits Stefan Pettersson. Via zeven vragen belicht de Zweed in het Ajax Magazine zijn leven en karrière. 1De Jeugd "Ik ben geboren en getogen in Vasteras. Die stad ligt een kleine tweehonderd kilometer ten westen van Stockholm en telt net iets meer dan honderdduizend inwoners. Ik woonde met mijn vader, moeder, twee broers en een zus buiten het centrum van de stad in een rustige buurt, waar we veel ruimte hadden om te spelen. Ia, we leidden wel een beetje dat rustige leventje dat je op de televisie in die Zweedse kinder-series altijd ziet. Mijn familie was heel sport-minded. Mijn moeder heeft op een heel hoog niveau gehandbald, terwijl mijn vader in de Zweedse eredivisie voetbalde en twee keer een zogenaamde B-interland heeft gespeeld. Mijn twee broers waren ook goede voetballers, waardoor sport en vooral voetbal bij ons thuis heel belangrijk was. Zelf heb ik naast voetbal tot mijn zestiende altijd gebasketbalt. Dat was op mijn Middelbare School de grote sport, al zag ik het voor mijzelf als de tweede hobby. Ik had heel veel lol in basketbal, vond het leuk om te doen, maar voetbal kwam altijd op de eerste plaats." 2. De Eerste Club "Mijn hele jeugd, tot mijn achttiende, heb ik bij IFK Vasteras gevoetbald. Zij kwamen in de tweede divisie uit, één klasse onder de hoogste divisie in Zweden, maar speelden met al hun jeugdelftallen wel altijd op het hoogste niveau. Eigenlijk heb ik vanaf mijn achtste jaar in de top van het Zweedse voetbal gespeeld. In de winter kon je bij IFK Vasteras ook gewoon doortrainen. Er stond op het complex een hele grote tent opgesteld met daarin een redelijk goed zandveld. Mijn broers voetbalden er ook, terwijl ik mijn vader in de jeugd heel wat jaren als trainer heb gehad. Ie kunt dus wel stellen AJAX MAGAZINE MEI1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 56