Race om de titel AJAX 2 betaald voetbal In een reeks van negen wedstrijden, zowel in de Beloften- als in de normale competitie, verloor het tweede elftal geen één duel. Een fraaie reeks waarvan leider Herman Bosschieter verslag doet. door Herman Bosschieter In de Beloftencompetitie werd met 2-1 gewonnen van PSV. De wedstrijd stond in het teken van hard werken maar een aantal jongens speelden niet vanuit hun positie, waardoor het spelbeeld een wat rommelig karakter had. Ignatio Tuhuteru bracht Ajax 2 op voorsprong waarna de gasten op gelijke hoogte kwamen. In dè tweede helft bepaalde Tuhuteru de eindstand op 2-1. In het tweede duel (onder leiding van Louis van Gaal wegens absentie van Gerard van der Lem) was Borussia Dortmund de tegenstander. In het Olympisch Stadion zagen wij, nadat Louis van Gaal in de rust blijk had gegeven verbaal over een aantal oktaven te beschikken, kans een 3-0 achterstand terug te brengen tot 3-3. De Ajax-goals werden gemaakt door Ignatio Tuhuteru, André Ooyer en Robin Fokke. De derde wedstrijd tegen Bever en in België werd afgesloten met een 3-2 overwinning. Dennis Gerritsen van de zaterdagamateurs deed mee, als test op een iets hoger nivo. Michael Reiziger profiteerde na een verschrikkelijk afstandschot van Fons Groenendijk en tekende 1-0 aan. Drie minuten later bekroonde Dries Busatta een solo en na de rust scoorde Dennis Gerritsen na drie tegenstanders te hebben gespasserd nummer drie. Met deze riante stand dacht men de teugels te kunnen laten vieren met als resultaat dat Beveren nog tot 3-2 terug kon komen. Coach Gerard van der Lem (op de voorgrond) en leider Herman Bosschieter volgen vanaf de bank de verrichtingen van hun pupillen. Ajax 2 plaatste zich voor de volgend jaar nieuw te vormen eredivisie. Foto: Louis van de Vuurst Competitie In de veel belangrijkere nationale competitie, waar een plaats bij de eerste vier recht geeft op deelname aan de volgend jaar startende eredivisie, klommen wij op tot de eerste plaats. In een dramatisch slechte wedstrijd werd via treffers van Menno van Appelen (2) en Fons Groenendijk met 3-0 van Haarlem gewonnen. Het bekerduel tegen USVU uit Uitgeest leverde voor ongeveer 2000 toeschouwers een 5-0 zege op.Jari Litmanen, Donny Huijsen (2), Michael Reiziger en Ignatio Tuhuteru waren de schutters. Volendam was de volgende tegenstander. In het vissersdorp viel van uitstekend voetbal te genieten. Ajax trok met 4-2 aan het langste eind dankzij de score van Michael reiziger (revanche, Michael?), André Ooyer, Donny Huysen en Ignatio Tuhuteru. Zoals Louis van Gaal in zijn column in het Nieuws van den Dag reeds meldde, konden wij tegen Dordrecht '90 echt genieten van ons elftal. Ignatio Tuhuteru opende met een fantastisch schot de score en nog voor rust maakte Michael Reiziger 2-0. Laatstgenoemde tilde de stand na de pauze op tot 3-0 om ook het vierde doelpunt voor zijn rekening te nemen. De laatste wedstrijd in maart ging tegen Sparta en was een rechtstreeks duel om het kampioenschap. Het werd 1-1. Donnie Huysen zorgde na voorbereidend werk van Bussatta, maar een knullige overtreding van diezelfde Huysen leverde Sparta een (benutte) strafschop op. deerlijkheid gebied ons te zeggen dat die gelijkmaker volkomen verdiend was. Op het moment van schrijven is Ajax in elk geval zeker van deelname aan de komende eredivisie, terwijl we nog volledig in de race om de titel zijn. En een kampioenschap is dubbel interessant want geeft recht op deelname aan het KNVB Bekertoernooi. AJAX MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 55