Bloemen voor de B 1 junioren van Ajax, die met overmacht kampioen van hun afdeling werden. Foto: Louis van de Vuurst Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Voor wie geldt dat méér dan voor Ajax, waar steeds opnieuw talenten het eerste elftal halen begonnen. Ook bij de huidige jeugdspelers van Ajax zitten namen, die U straks misschien tegenkomt op het hoogste niveau. Junioren A 1 Dit elftal heeft eindelijk zijn draai gevonden. In en tegen Heerenveen werd sterk gespeeld, en een 2-0 overwinning behaald. Er werd als team gewerkt en als dat gebeurt hebben wij gewoon het beste elftal. Een week later, tegen FC Den Haag, hetzelfde beeld: een sterke tegenstander - vooral fysiek - maar een Ajax-elftal, dat wilde werken voor elke meter grond. Dan geeft de betere techniek tenslotte de doorslag. Goals van Rosco Viereck en Patrick Kluivert beslisten de wedstrijd (2- 0). Tegen FC Zwolle werd de goede lijn doorgetrokken. In de eerste helft, waarin Patrick Kluivert scoorde, was het nog matig. In de tweede liep het stukken beter. Het resulteerde in vier treffers van Martij n Reuser (2x), Patrick Kluivert en de zeer goed spelende Paul Reumer. De wedstrijd in Deventer tegen Go Ahead was onze zwakste van de vier, al werd het uiteindelijk een verdiende 3-1 overwinning met goals van Patrick Kluivert, Hans van der Haar (een fantastische vrije schop) en Mendel Witzenhausen. Met nu nog twee wedstrijden te gaan, P.S.V. thuis en de S.C.Feyenoord uit, hebben we alles in eigen hand om kampioen van Nederland te worden. Cas Harms Junioren A 2 Het krachtsverschil in de wedstrijd tegen Telstar was erg groot, ondanks het feit dat we reeds na twintig minuten met tien man verder moesten, omdat Arnold Mettes werd weggezonden. Bovendien viel ook Jerry de Koning nog uit met een enkelblessure. Het bleef eenrichtingverkeer. De Ajax goals werden door zes verschillende spelers gemaakt: 6-1 winst. Tegen Haarlem moest op een slecht en klein bijveld worden aangetreden. Er viel niet veel te genieten. De ontmoeting stond in het teken van de terugkeer van Paul Reumer, na een dubbele beenbreuk aan het begin van het seizoen. Hij en Roy van der Mije waren de betere spelers. Harold Daling, uit een voorzet van Paul Reumer, en Paul zelf met een schitterende lob AJAX MAGAZINE ME11993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 47