KNVB-Beker 7. Woensdag 31 maart 1993 Halve finale KNVB Beker Feyenoord - Ajax 0-5 (0-2) Stadion: Feyenoord-stadion, Rotterdam 43.500 Scheidsrechter: John Blankenstein Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, De Wolf, Metgod, Heus (46. Trustfull); Bosz, Refos, Witschge (58. Obiku); Taument, Van Loen, Blinker. Trainer: Wim van Hanegem Ajax: Van der Sar; Silooy, Seedorf, F. de Boer, Kreek; Vink, Bergkamp, Davids; Overmars, Pettersson (69. Hansen), R. de Boer. Trainer: Louis van Gaal Scoreverloop: 43. 0 - l Davids; 45. 0 - 2 Bergkamp; 58. 0 - 3 Davids; 84. 0 - 4 Bergkamp; 90. 0 - 5 Davids In de Feyenoord-Kuip vochten Sonny Silooy en Regi Blinker felle duels uit. De in Rotterdam geboren Amsterdammer won het van de in Rotterdam geboren Surinamer. Bijzonderheden Gele kaarten voor John de Wolf en Michel Kreek. Rode kaart (direct) voor Ulrich van Gobbel voor het onderuithalen van de doorgebroken Michel Kreek. minuten als een blinde achter de bal moet aanrennen zonder 'm te krijgen, dat doet Pijn-" Wim van Hanegem: "Ajax had meer kwaliteit over de hele linie, maar het moet ook niet overdreven worden." F)en dag voor Feyenoord - Ajax eindigt het Louis van Gaal: andere halve finale-duel, Heerenveen - FC "Dit was een Ajax-show!". Den Bosch, in een 2-1 overwinning voor de Friezen. Heerenveen plaatst zich zo voor de, finale. De wedstrijd moet in de tweede helft voor een korte periode worden onderbroken nadat vanaf de tribunes stenen op het veld zijn geworpen. Commentaar John de Wolf: "Dat je verliest van Ajax. Okay, daar houd je rekening mee. Maar dat je vijftig Ajax - FC Den Bosch Bijzonderheden Gele kaart voor Frans van der Heide Dennis Bergkamp nadert zijn honderdste competitiedoelpunt. Een kleine ver-telling zorgt voor het misverstand dat die honderdste reeds geboren wordt tegen FC Den Bosch. Competitiedebuut van Tarik Oulida, die overigens zijn allereerste officiële wedstrijd reeds op 14 januari in de Bekerwedstrijd tegen MW speelde. De 19-jarige middenvelder maakt al snel zijn eerste Ajax-treffer. Dennis Bergkamp wordt gekozen tot de Man of the Match MVV - Ajax Bijzonderheden De wedstrijd anticipeert de overige wedstrijden van het competitieweeekend en vindt plaats op vrijdag 9 april. Sonny Silooy verlaat al na 16 minuten het veld met een spierblessure. Twee dagen later haalt de concurrentie, te weten Feyenoord en PSV, wèl de volle buit binnen, waardoor de achterstand van Ajax een puntje groter wordt. MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 41