2. 3. 4. Roda JC - Ajax Ajax - RKC Cambuur - Ajax Bijzonderheden Gele kaart voor Edgar Davids. Ajax treedt in Kerkrade aan zonder de geblesseerde spelers Danny Blind, Wim Jonk, Dan Petersen, Dennis Bergkamp en Marciano Vink. Voor het eerst in dit seizoen staat Clarence Seedorf in de basiself van Ajax opgesteld. Roda JC - Ajax is voor de nieuw aangestelde trainer-coach van de Limburgers, Huub Stevens, de eerste wedstrijd als verantwoordelijke man. Jari Litmanen maakt zijn eerste officiële doelpunt voor Ajax. In de aan Roda JC - Ajax voorafgaande dagen zijn Ajax en Danny Blind het eens geworden over een verlenging van zijn verbintenis met de club tot medio 1994. Tevens zal de Ajacied na zijn actieve voetbalcarrière in de technische staf van Ajax worden opgenomen. Bijzonderheden Gele kaart voor RKC verdediger Hutten Marciano Vink wordt gekozen tot de Man of the Match In Rotterdam wordt gelijktijdig met Ajax - RKC de topper tussen Feyenoord en PSV gespeeld, het duel eindigt in 1-1, zodat Ajax een punt inloopt op beide concurrenten. Op de tribune bevindt zich -weer- Guy Roux, de trainer van Ajax' tegenstander in de return wedstrijd in het UEFA Cup toernooi. Commentaar Louis van Gaal: "We hebben nu eens tegen de verhoudingen in gewonnen. We hebben de wedstrijd er gewoon moeten uitslepen. Zoiets overkomt ons niet vaak. Gelet op de andere uitslagen is het geen slecht weekeinde geworden." Bijzonderheden Na de wedstrijd meldt Dennis Bergkamp zich af voor de selectie van het Nederlands Elftal dat op woensdag 24 maart in Utrecht aantreedt tegen San Marino. De volgende Ajacieden kunnen wel gevolg geven aan de oproep van bondscoach Dick Advocaat: Sonny Silooy, Frank de Boer en Mare Overmars. Ook Ronald de Boer meldt zich, na de afzegging van Dennis Bergkamp, bij Oranje en zal tegen San Marino debuteren. Tijdens de training voor het duel tegen Cambuur raakt Johnny Hansen na een botsing met keeper Edwin van der Sar opnieuw aan zijn knie geblesseerd en kan zodoende niet van de partij zijn in Leeuwarden. De negentienjarige verdediger Dick van Burik (geboren 29 november 1973) maakt zijn debuut in het eerste elftal. Hij vervangt ruim een kwartier voor tijd Clarence Seedorf. Van Burik is de vijfde debutant van het seizoen. Marciano Vink was tegen RKC in De Meer zonder twijfel de Man of the Match. Vink, op de foto het eerste doelpunt makend, kwam, zag en overwon. De middenvelder stapte een half uur voor tijd ondanks een blessure het veld in en wees Ajax de weg naar de overwinning. Guy Roux (trainer Auxerre): "De uitslag en het mindere spel van Ajax zegt mij niet veel. Ajax heeft zich duidelijk gespaard voor het duel van dinsdagavond. Dan staat er een heel ander Ajax met andere spelers ook. Marciano Vink was, net als bij ons, de beste man van het veld. Leo van Veen: "Tegen PSV verloren we thuis met 3-0 en wonnen later in Eindhoven met dezelfde cijfers. Tegen Ajax gingen we in Waalwijk met 5-0 de pottebak in en eigenlijk hoopte ik op weer zo'n resultat als tegen PSV. Maar eerlijk, we hebben vanavond de kans gehad om Ajax te verslaan." Commentaar Louis van Gaal: "Hoewel wij binnen een minuut al voor stonden hebben wij Cambuur toch de kans gegeven terug te komen in de wedstrijd. Wij hadden eerder voldoende afstand moeten nemen. Dan hadden wij de wedstrijd rustig uit kunnen spelen en misschien met 6-1 gewonnen." AJAX MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 39