•to: Louis van de Vuurst Van de voorzitter Onze Zaterdag 1 is kampioen. Hiermee is een enkele jaren geformuleerd einddoel bereikt: Ajax in de hoogste klasse van het zaterdag amateur voetbal. Waarom dit voor onze vereniging zo belangrijk is, hoef ik in mijn bijdrage aan dit Ajax Magazine 7 niet meer uit te leggen. Dat hebben anderen en ikzelf in een eerder stadium al eens gedaan. Rest mij dus de spelers, begeleiders en in het bijzonder onze trainer Dick de Groot een zeer groot compliment te geven. Zij hebben in zeer korte tijd een voor onze club erg belangrijke en grootse prestatie geleverd en daarmee wil ik ze vanaf deze plaats namens het bestuur van harte mee feliciteren. Oog voor comp Op de andere kampioenen kom ik aan het eind van het seizoen natuurlijk nog terug, maar onze zaterdag-1 wilde ik nu beslist al noemen. Op het moment van schrijven is de voordracht voor een nieuw sectiebestuur betaald voetbal rond. Indien de heren ook daadwerkelijk worden geïnstalleerd, en dat weet u op het moment van lezen, dan denk ik dat we een zeer sterk bestuur zullen hebben. Ik hoop echter, dat de heren een beter oog zullen hebben voor het competitiebeleid. Vanaf juni vorig jaar was bij voorbeeld al bekend dat Ajax - Feyenoord niet op 18 april kon plaatsvinden. December j.l. hebben we Zeist hier nog eens aan herinnerd. Doordat men de zaken tot het laatste heeft uitgesteld kwam men in problemen met het vaststellen van een nieuwe datum. Volendam - Ajax kon wegens werkzaamheden aan hun hoofdtribune niet doorgaan. Het bestuur van Volendam, beide politiekorpsen, wij en zelfs de staf in Zeist was akkoord met het idee om de uit en thuis-wedstrijd dan maar om te draaien. Het sectiebestuur was tegen, omdat men principieel niet toe wilde geven aan burgemeestersverboden en omdat er sprake van competitievervalsing zou zijn, zo luidde de argumentatie. Welnu, het resultaat is bekend. Op gegeven momenten moesten beide wedstrijden zelfs in één week plaatsvinden. Over competitievervalsing gesproken. Competitieleider Jan Huybrechts opperde na Feyenoord - Ajax dat het uit oogpunt van openbare orde wellicht aan te bevelen zou zijn AJAX MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 30