De vierde verhuizing Historie door Evert Vermeer "kleedkamer" was gereed, een luxe in een tijd waarin slootwater het enige sanitair vormde. Gemeten naar de toenmalige standaard, was Ajax zijn tijd vooruit. Na dat eerste jaar verhuisde Ajax een paar honderd meter stadswaarts, naar het van de gemeente gehuurd stuk grond aan de Laanweg, even voorbij de knik aan het begin van de Buiksloterweg. Het keetje was niet meeverhuisd, want de Ajacieden konden zich in een lokaaltje achter het Tolhuis bij de Buiksloterpont verkleden. Een blik op het vroegere houten Ajax-stadion zoals dat lag op de plek waar men nu het Christiaan Huijgensplein vindt. De bouw van de Eretribune van het huidige Ajax- stadion. In 1907 ontvouwde de gemeente bouwplannen voor de Laanweg. De huizen waar de voetballers voor moesten wijken, staan er inmiddels al lang niet meer; nu is er een vriendelijk parkje op de plek waar in lang vervlogen dagen EDO, Volharding en Ajax hun competitierobbertjes uitvochten. Watergraafsmeer De nieuwe Ajax-behuizing bevond zich wederom aan een Middenweg. Maar nu in de Watergraafsmeer, de polder waarmee Als het nieuwe stadion in Amsterdam zuidoost over enkele jaren een feit is en Ajax naar de hypermoderne omgeving verkast, zal dat het vijfde thuis zijn voor de roemruchte Amterdamse club. Het eerste Ajax-veld diende slechts één jaar als zodanig. Na de officiële oprichting op 18 maart 1900 en de inschrijving vóór de competitie van de Amsterdamsche Voetbal Bond, huurde het Ajax-bestuur voor de somma van honderd gulden voor het gehele seizoen een lapje grond in Amsterdam noord. Dat lag aan..de Middenweg in de Buiksloterhampolder. Achter "Huize De Ham", zo ongeveer waar men tegenwoordig de Wingerdweg vindt, werd een keetje als kleedkamer ingericht. Wat kledinghaken en waterkannen en de AJAX MAGAZINE ME11993 21

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 21