"Een stadion voor mooU- dat past bij Ajax" Interview Jan Tilmans, directeur stadion Amsterdam door Juriaan de Vos IJs en weder dienende moet in augustus in Amsterdam-zuidoost de eerste paal in de grond. De opleveringsdatum van het ultramoderne en multifunctionele sport- en evenementenstadion met Ajax als vaste huurder staat al vast: 22 juni 1996. Stadion directeur Jan Tilmans heeft hoog gestemde idealen. Een schone toekomst in het stadion waar het altijd mooi weer is. Directeur Jan M. Tilmans glimt voor de maquette van het op te richten futuristische bouwwerk. "Cruciaal is natuurlijk het schuifdak dat erop komt. Invloeden van buitenaf zullen dan geen rol meer spelen. Daardoor zijn we definitief verlost van slechte terreinomstandigheden. Ajax - FC Twente in december was in de striemende regen en sneeuwbuien een ramp. De commerciële belangen zijn voor een topclub als Ajax tegenwoordig zo groot dat afgelastingen niet meer kunnen". De reglementen van de UEFA en FIFA staan het spelen van voetbalwedstrijden onder een dak officieel nog niet toe. "Maar het is niet meer tegen te houden", zegt Tilmans zeker te weten. "Het comfort aan het publiek wordt een factor van niet te onderschatten belang. De UEFA kiest voor de grote wedstrijden nog uitsluitend stadions waar het comfort dusdanig hoog is dat er altijd kan worden gespeeld. Overdekte stadions met een volledig afsluitbaar dak; daar gaat het in de toekomst naartoe. Ik ben ervan overtuigd dat de reglementen vóór het wereldkampioenschap in 1994 in Amerika zullen zijn aangepast. Ik voorspel dat daar, Jan Tilmans op zijn kantoor in Amsterdam zuidoost en voor de tekening van het nieuwe stadion dat in 1996 gereed moet zijn. Foto: Louis van de Vuurst op het WK, de eerste grote wedstrijden onder een dak zullen worden gespeeld". Handschoenen en dikke jassen zijn op de tribunes van Stadion Amsterdam taboe. "Ons stadion zal niet volledig geklimatiseerd zijn. Airconditioning en verwarming zitten er gedeeltelijk in. Maar het zal er goed vertoeven zijn. Ik zal de eerste zijn om toe te geven dat het aspect van de specifieke beleving van voetbalwedstrijden steeds minder zal worden. Ook voor het publiek. Het wordt een stadion voor mooi-weer-voetballers. Dat past een beetje bij Ajax. Als er moet worden gewerkt en de condities van het 12 AJAX MAGAZINE MEI 1993

Magazine (1987-2007) | 1993 | | pagina 12